ZOO Zlín, Luhačovice

ZOO Zlín, Luhačovice

ZOO Zlín je jedno z najkrajších miest celej Moravy. Uvidíme tu zvieratá v prírodnom bioparku s voľným výbehom, ktorý zdarne pripomína ich domovinu. Za jeden deň precestujeme Afriku, Áziu, Austráliu a Južnú Ameriku a zoznámime sa s viac ako 220 druhmi zvierat.
Luhačovice, to sú predovšetkým moderné kúpele, ktoré využívajú prírodné liečivé zdroje, no i malebná architektúra a skvosty architekta Dušana Jurkoviča. Liečivé pramene Vincentka, Aloiska, Ottovka, Viola, či Prameň Dr. Šťastného sa tu využívajú k uhličitým kúpeľom, inhalačným procedúram a pitnej kúre. Čisté upravené parky a fontány sú oázou pre všetkých, ktorí sa potrebujú zastaviť a zrelaxovať..

 

Program výletu

Luhačovice – vydáme sa po ceste liečivých prameňov a spoznáme históriu i súčasnosť mesta s miestnym sprievodcom. Budeme dýchať lahodný vzduch nasýtený silicami z okolitých lesov, ochutnáme liečivú vodu aj miestne kúpeľné oblátky.

Presun do Zlína, individuálna návšteva zámku Lešná a ZOO Zlín.
Čo si nenechať újsť.
ZOOTropická hala Yucatan – zažijeme skutočnú atmosféru tropického lesa, objavíme dávnu civilizáciu Mayov. Africké pavilóny – ponúkajú stretnutia so slonmi, žirafami, nosorožcami, zebrami a pštrosmi. Amazónia – ostrov drobných opičiek, aligátory, papagáje, mravčiari štvorprstí, tamaríni, tukani. Priechodná expozícia s klokanmi. Ostrov lemúrov kata. Priechodné voliéry s papagájmi, supmi, ázijskými a juhoamerickými vtákmi v bezprostrednej blízkosti. Naviac – komentované kŕmenie zvierat, jazda vláčikom, odvezenie sa na poníkoch či ťavách, detský zábavný kútik, lanové centrum, suveníry, štyri štýlové reštaurácie.
Zámok Lešná – 11 štýlovo zariadených komnát, krásny zámocký park s vzácnymi stromami, ktoré voľne prechádzajú do lesného prostredia ZOO.

Cena zájazdu 23 Eur, junior do 18 rokov 20 Eur

 

Cena zahŕňa: Autobusovú dopravu, služby sprievodcov, zákonné poistenie CK

V cene zájazdu nie je: vstupné do zámku 60 – 80 Kč (plné vstupné podľa zvoleného prehliadkového okruhu) , ZOO 150 Kč dospelá osoba

HODNOTENIA
Zo všetkých ZOO ktoré som doteraz navštívila, je ZOO Zlín určite TOP. Dnes som tu bola už tretíkrát a isto nie naposledy. Renata, Prievidza