ZOO a zámok Zlín – Lešná, 1. jún

ZOO a zámok Zlín – Lešná, 1. jún

ZOO Zlín je jedno z najkrajších miest celej Moravy. Uvidíme tu zvieratá v prírodnom bioparku s voľným výbehom, ktorý zdarne pripomína ich domovinu. Za jeden deň precestujeme Afriku, Áziu, Austráliu a Južnú Ameriku a zoznámime sa s viac ako 220 druhmi zvierat.
Oslávte s deťmi MDD a navštívte s nami krásnu zoologickú záhradu. Určite nebudete ľutovať.

 

Program výletu

Celodenný pobyt v ZOO Zlín a Zámku Lešná. ZOO je rozdelená na 5 oblastí: Ázia, Afrika, Amerika, Austrália, zámok a okolie.

Medzi najatraktívnejšie zvieratá v ZOO patria slony, žirafy, nosorožce, gorily, tulene, levy, tigre, tučniaky, papagáje, mravčiare, lamy, kengury a rada ďalších.

Čo by ste určite nemali vynechať:
Tropickú halu Yucatan, kde zažijete skutočnú atmosféru tropického lesa, prejdete sa po visutom moste, objavíte dávnu civilizáciu Mayov.
Africké pavilóny – pavilóny v tvare domorodých chatrčí ponúkajú stretnutie so slonmi, žirafami, nosorožcami, zebrami a pštrosmi.
Amazónia – atraktívny komplex prírodných expozícii, ktorému dominuje ostrov drobných opičiek – saimirov vevericovitých. Obdivovať budeme aj aligátory, juhoamerické bociany, tamaríny pestré, tukany bielolíce.
Chodník bežca emupriechodná austrálska expozícia nás zavedie medzi kengury a emu.
Ostrov lemúrov kata.
V rozľahlých priechodných voliérach uvidíme papagáje, supy, ázijské a juhoamerické vtáky v bezprostrednej blízkosti.

V roku 2022 vyrástol v ZOO Jaguar Trek. Nájdete ho v americkej oblasti vo svahu pod tropickou halou Yucatan. Ide o najväčšiu expozíciu svojho druhu v Európe s rozlohou cez 2000 m2. Mimo jaguárov sú v komplexe aj kondori a papagáje Ara.

Zámok Lešná – 11 štýlovo zariadených komnát, krásny zámocký park so vzácnymi stromami, ktoré voľne prechádzajú do lesného prostredia ZOO. Rastie tu viac ako 1200 druhov drevín a okrasných bylín z Európy, Ázie, Severnej a Strednej Ameriky. Niektoré stromy majú až 270 rokov.

A čo viac? Komentované kŕmenie zvierat, jazda vláčikom, jazda na poníkoch a ťavách, lanové centrum, suveníry a reštaurácie.

Nástupné miesta: Prievidza, Nováky a smer Trenčín

 

Cena výletu 28 Eur, deti do 18 rokov 26 Eur

 

Cena zahŕňa dopravu zájazdovým autobusom, služby sprievodcu.

V cene nie je miestenka 3 Eur, vstupné do ZOO 210/180/180 Kč,  ZOO a Zámok 260/ 230/ 180 Kč (Platba kartou, alebo online. Ceny vstupného sa môžu mierne zmeniť.)

O BAŤOVOM ZLÍNE
Mesto preslávili súrodenci Tomáš, Antonín a Anna Baťovi, ktorí tu v roku 1894 založili firmu na spracovanie koží a výrobu obuvi. Ich závod bol jeden z prvých „veľkovýrobcov“ obuvi na svete. Práve vďaka nim sa Zlín stal modernou mestskou aglomeráciou plnou funkcionalistickej architektúry, ktorú môžeme obdivovať dodnes.
Mesto oslávilo v roku 2022 už 700 rokov.