Zlatý kúpeľný Karlovarský kraj, 1. – 4. júl

Zlatý kúpeľný Karlovarský kraj, 1. – 4. júl

Západočeské kúpele sú krajom kolonád, termálnych prameňov, kúpeľných pavilónov a promenád s množstvom vyhliadok a odpočinkových altánkov. Je to ale aj kraj pozoruhodnej prírody plnej skál, či vyhasnutých sopiek. Najnavštevovanejším miestam kraľujú hrad Loket a Bečov nad Teplou.

Karlove Vary založil kráľ Karol IV. už v roku 1350. No správy o blahodárnych účinkoch tunajších termálnych prameňov sa rozniesli do sveta až v 18. a 19. storočí. Od tej doby sa príval hosťov nezastavil a dnes právom patria medzi najznámejšie kúpele v Európe.

Máloktoré mesto sa môže pýšiť takou kuriozitou, akou je chebský Špalíček – blok jedenástich meštianskych domov tesne prilepených k sebe, rozdelených iba uzučkou Kramárskou uličkou.  

Preslávené Mariánske Lázne, Františkove Lázne, či Karlove Vary,  poďte s nami do kraja liečivých prameňov. Navštívte miesto, kde sa zrodilo výnimočné pivo Pilsner Urquell a kde jeho príbeh dodnes pokračuje. Objavte Karlovarský kraj!

 

Program zájazdu

 

1. deň

Odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách, popoludní príchod do Karlových Varov. Prehliadka krásneho kúpeľného mesta. Prechádzka popod Mlynskú kolonádu a Zámockú kolonádu k najznámejšiemu zo 79 minerálnych prameňov – „Vřídlu“. Návšteva múzea J. Bechera s historickými pivnicami a s ochutnávkou známeho bylinného likéru. Vo večerných hodinách ubytovanie v hoteli a nocľah .

2. deň

Odchod do mestečka Bečov nad Teplou cez Slavkovský les. Návšteva jedného z najzachovalejších zámkov v Čechách, v ktorom sa nachádza druhá najvzácnejšia zlatnícka pamiatka Českej republiky – Relikviár sv. Maura, s ktorým je spojený napínavý príbeh jeho znovuobjavenia. Odchod k ďalšiemu majestátnemu stredovekému hradu Loket, ktorý sa majestátne týči nad riekou Ohře. Hrad strážil české územie už v 13. storočí a bol svedkom mnohých udalostí v českých kráľovských rodinách.

Presun do Františkových Lázní, prechádzka týmto „malým mestom s veľkými kúpeľmi“ so známym Františkovým prameňom. Osobné voľno, prenocovanie.

3. deň

Mesto Cheb a jedna z najkrajších stredoeurópskych románskych pamiatok – Chebský hrad s Čiernou vežou a múzeom v dome, kde bol zavraždený Albrech z Valdštejna. Špalíček – komplex domov z 13. storočia – symbol mesta. Námestie a pešia zóna s neopakovateľnou atmosférou, kostolom Sv. Mikuláša a mnohými ďalšími historickými pamiatkami. Presun do druhých najväčších kúpeľov v Čechách – Mariánskych Lázní, s veľkolepou kolonádou a spievajúcou fontánou, ktorá každú druhú hodinu hrá niektorú zo slávnych skladieb. Podvečer prehliadka pivovaru Chodovar v Chodovej Planej s ochutnávkou originálneho Chodského piva.

4. deň

Metropola západných Čiech – Plzeň. Návšteva svetoznámeho pivovaru Plzenský Prazdroj, ktorý denne vyprodukuje niekoľko tisíc litrov piva. Prehliadka centra mesta s katedrálou sv. Bartolomeja, renesančnou radnicou, Cisárskym domom a najväčšou synagógou v Čechách a treťou najväčšou na svete (po Jeruzaleme a Budapešti). Popoludní odchod na Slovensko, návrat v neskorých večerných hodinách.

 

 

Cena zájazdu 229 Eur

 

V cene je zahrnutá: doprava zájazdovým autobusom, služby sprievodcu CK, 3x ubytovanie v hoteli s raňajkami,
prehliadky podľa programu bez vstupov

V cene nie je: pobytová daň 2 Eur/os/noc, cestovné poistenie, doplatok za jednolôžkovú izbu 85 Eur/pobyt, miestenka 6 Eur, vstupné do pamiatok a pivovarov

VEDELI STE ŽE
Medzinárodný filmový festival sa koná v Karlových Varoch už od roku 1946. Hlavnou cenou je Krištáľový glóbus. Od roku 2000 má podobu ženy zdvíhajúcej krištáľovú guľu.
V Karlových Varoch sa každoročne konajú preteky, zjazd na rieke Teplá. Tento rok sa konal už 70.ty ročník.