Zámok Vizovice a pramene Luhačovíc

Zámok Vizovice a pramene Luhačovíc

Východná Morava ponúka zo všetkého kúsok. Sú tu krásne hrady a zámky, pútnické miesta, slivovicou voňajúce Vizovice, aj funkcionalistická architektúra mesta Zlín spojená s pôsobením firmy Baťa.
Za kopcami Bielych Karpát nájdete najobľúbenejšie kúpele Moravy – Luhačovice. Tieto moderné kúpele, upravené parky a fontány, no i malebná architektúra a skvosty architekta Dušana Jurkoviča sú oázou pre všetkých návštevníkov a budú baviť aj Vaše deti.

 

Program výletu

 

Zámok Vizovice. Architektonicky čistá zámocká budova ukrýva krásne a bohato zariadené interiéry v štýle baroko, rokoko, empír aj biedermeier. Vybavené sú zbierkami porcelánu, orientálnych predmetov aj množstvom vecí dennej potreby. Veľmi cenná je rozsiahla zbierka obrazov zo 16.–19. storočia, s dielami významných holandských a českých autorov.
Prehliadka zámku a zámockého parku.

Kúpele Luhačovice – štvrté najväčšie kúpele Českej republiky a najnavštevovanejšie kúpele Moravy. Ich kúpeľná tradícia má viac ako 300 rokov. Luhačovické pramene – Prechádzkový okruh, na ktorom ochutnáme najslávnejšie Luhačovické pramene. Vincentku, Amandku, Prameň Dr. Šťastného, Aloisku, Prameň Sv. Jozefa, Ottovku a Nový jubilejný prameň.
Luhačovická kolonáda. Kolonáda začína pri Jurkovičovom dome a postupne ju vytvárajú tri prepojené objekty – Veľká kolonáda, Malá kolonáda a hala Vincentky.
Ďalšie atrakcie: Bruselská fontána, Vodník, Kúpeľný park, Hudobný pavilón, Japonská záhrada.
 
S Luhačovicami je prepojená Jurkovičovou alejou Luhačovická priehrada – miesto na oddych, prechádzky i športové vyžitie. Nájdeme tu požičovňu lodičiek, šľapadiel, kúpalisko Dúha, lanové centrum Pirátska zátoka, bufety a stánky s občerstvením. 

Osobné voľno, relax pri vode.

Nástupné miesta: Prievidza, Nováky, Bánovce nad Bebravou, Trenčín.

 

Cena výletu 33 Eur 

 

Cena zahŕňa: autobusovú dopravu, služby sprievodcu 

V cene zájazdu nie je vstupné zámok Vizovice 180/140 Kč, vodné atrakcie a kúpalisko pri priehrade, miestenka v prednej časti autobusu 3 Eur

VEDELI STE ŽE:
Aj Luhačovice majú svoj zámok? Dnes slúži ako ZUŠ a ako Domov detí a mládeže. V zámockom parku nájdete detské ihrisko a drevené zvieratká medzi starými stromami. Počas prechádzok v okolí Luhačovíc natrafíte možno na Jazierko Lásky, ku ktorému sa viaže miestna legenda.