Zámok Buchlovice a kúpele Luhačovice

Zámok Buchlovice a kúpele Luhačovice

Východná Morava ponúka zo všetkého kúsok. Sú tu krásne hrady a zámky, pútnické miesta,  slivovicou voňajúce Vizovice, aj funkcionalistická architektúra mesta Zlín spojená s pôsobením firmy Baťa.
Za kopcami Bielych Karpát nájdete najobľúbenejšie kúpele Moravy – Luhačovice. Tieto moderné kúpele, upravené parky a fontány, no i malebná architektúra a skvosty architekta Dušana Jurkoviča sú oázou pre všetkých návštevníkov.

 

Program výletu

 

Zámok Buchlovice – patrí k najvýznamnejším barokovým šľachtickým sídlam na území ČR.  Krása architektúry, bohaté zbierky, známi majitelia a dôležité udalosti v dejinách habsburskej monarchie robia tento zámok významným miestom. V jeho bezprostrednom okolí nájdeme zámockú záhradu, botanický park, výstavu fuksií s predajňou rastlín i záchrannú stanicu voľne žijúcich zvierat.

Kúpele Luhačovice – štvrté najväčšie kúpele Českej republiky a najnavštevovanejšie kúpele Moravy. Ich kúpeľná tradícia má viac ako 300 rokov. Luhačovické pramene – Prechádzkový okruh, na ktorom ochutnáme najslávnejšie Luhačovické pramene Vincentka, Amandka, Prameň Dr. Šťastného, Aloiska, Prameň Sv. Jozefa, Ottovka, Nový jubilejný prameň.
 
Luhačovická kolonáda. Kolonáda začína pri Jurkovičovom dome a postupne ju vytvárajú tri prepojené objekty – Veľká kolonáda, Malá kolonáda a hala Vincentky.
Ďalšie atrakcie: Bruselská fontána, Vodník, Kúpeľný park, Hudobný pavilón, Japonská záhrada.
Osobné voľno. 
 
Luhačovická priehrada – miesto na oddych, prechádzky i športové vyžitie. Lanové centrum Pirátska zátoka na brehu priehrady. Všetky prekážky sú umiestnené na stromoch so zabezpečovacími ochrannými sieťami. Vhodné pre deti od 3 do 12 rokov. 
 
Nástupné miesta: Prievidza, Nováky, Bánovce nad Bebravou
 
 

Cena zájazdu 30 Eur 

 

Cena zahŕňa: Autobusovú dopravu, služby sprievodcu 

V cene zájazdu nie je vstupné: zámok 210/170/80 Kč

VEDELI STE ŽE:
Aj Luhačovice majú svoj zámok? Dnes slúži ako ZUŠ a ako Domov detí a mládeže. V zámockom parku nájdete detské ihrisko a drevené zvieratká medzi starými stromami. Počas prechádzok v okolí Luhačovíc natrafíte možno na Jazierko Lásky, ku ktorému sa viaže miestna legenda.