Wachau, Linz, Český Krumlov, 29. august – 1. september

Wachau, Linz, Český Krumlov, 29. august – 1. september

Benediktínsky kláštor v Melku, Dürnstein známy dobrodružstvami anglického kráľa Richarda a Krems s talianskym koloritom vás celkom poľahky vnesú do úžasného sveta Wachau.
Južné Čechy patria k najlákavejším miestam strednej Európy vďaka svojej malebnej prírode a historickému bohatstvu.
Linz je tretie najväčšie mesto Rakúska. Mesto na Dunaji zaujme pohnutou históriou a pohľadom upretým do budúcnosti, prekvapí historickými stavbami aj modernými budovami. Je fascinujúcou súhrou kultúry, prírody a priemyslu.

 

Program zájazdu 4 dni

 

1. deň

Odchod z Prievidze v skorých ranných hodinách.
Región Wachau – malebné srdce dolného Rakúska s hradmi, kláštormi a pevnosťami stojacimi na vysokých bralách nad riekou Dunaj je zapísané na zozname UNESCO a patrí k najnavštevovanejším oblastiam Rakúska.
Starými múrmi obohnané hlavné mesto vinárstva Krems an der Donau. Pôvabna architektúra domov a námestí vpísali mestu taliansky kolorit.
Ďalšie mestečko lahodného vína Dürnstein leží priamo na brehu Dunaja. Krátke osobné voľno s možnosťou ochutnávky vína.
Melk s impozantným benediktínskym kláštorom. Návšteva rozľahlého komplexu hrdo stojaceho na vysokom skalnom výbežku. Nádvorie, barokový kostol, mramorová sála, knižnica, ružové záhrady. 

Presun do malebného Českého Krumlova, ubytovanie, osobné voľno.

2. deň

Hluboká nad Vltavou. Vláčik nás odvezie k romantickému zámku, ktorý je pýchou celej ČR. Prehliadka rozprávkového zámku a francúzskej záhrady. 

Návšteva Zoologickej záhrady Ohrada. V ZOO susediacej so zámkom nájdeme viac ako 256 druhov zvierat. ZOO venuje pozornosť hlavne ohrozeným druhom z Európy, nechýbajú expozície fauny a flóry Austrálie, Ameriky, Ázie a Afriky.

Návrat do Českého Krumlova, osobné voľno.

Večerné divadelné predstavenie Horor Dracula  bude nezabudnuteľným zážitkom. Dej sa odohráva na ploche takmer jedného hektára zámockého parku a budeme ho sledovať z otáčavého hľadiska.
Démon gróf Dracula opúšťa svoj hrad v Transylvánii, aby rozšíril svoje pole pôsobnosti a našiel ženu, ktorej portrét ho okúzlil. Nikto netuší, aký je tento uhrančivý cudzinec nebezpečný.

3. deň

Prehliadka zámku Český Krumlov, ktorý je druhou najväčšou šľachtickou rezidenciou ČR po Pražskom hrade. Fakultatívne je možnosť navštíviť zámocké barokové divadlo, zámockú vežu – Hrádok.

Osobné voľno, počas ktorého je možnosť navštíviť rôzne múzea, galérie, alebo absolvovať rafting na Vltave. (Regionálne múzeum, Wax múzeum, Egon Schiele Art Centrum, Fotoateliér Seidel, Múzeum útrpného práva, pivovar Eggenberg, Rozprávkový dom a podobne.)

Vyhliadková Večerná plavba na Vltave. „Voroplavba“ nám odhalí za súmraku krásy večerného mesta z vodnej hladiny. Preplávame na plti meandrom mesta a zídeme dva splavy, 50 minútovú plavbu zakončíme pri mestskom pivovare.

4. deň

Hlavné mesto Horného Rakúska Linz má jedno z najväčších námestí v Európe a je obklopené nádhernými barokovými budovami. Spolu s okolitými bočnými uličkami tvorí pulzujúce centrum mesta. V strede hlavného námestia stojí impozantný, 20 metrov vysoký stĺp z bieleho mramoru, zasvätený svätej Trojici. Zaujme budova Starej radnice, Univerzita umenia a dizajnu, alebo Feichtingerov dom so slávnou zvonkohrou.

Najväčší kostol v Rakúsku je katedrála Panny Márie. Kostol tiež známy ako „Nová katedrála“ sa stal neoddeliteľnou súčasťou panorámy mesta Linz a zmestí sa doň až 20 000 osôb. Je útočiskom pokoja a architektonickým majstrovským dielom, ktoré zdobia nádherné vitráže. Z veže katedrály zažijete úchvatný výhľad na mesto.

Návrat domov v neskorých večerných hodinách.

Nástupné miesta na trase Prievidza, Trenčín, Bratislava.

 

Cena zájazdu od 253 Eur

 

V cene zájazdu je zahrnutá doprava zájazdovým autobusom, 3x ubytovanie v penzióne v Č. Krumlove, 3x raňajky, prehliadky podľa programu bez vstupov, sprievodcovské služby, zákonné poistenie CK.
Cena zájazdu podľa kategórie ubytovania. (Vybavenie izby, veľkosť, komfort, počet lôžok na izbe a podobne):
Kat C (Basic/ Eko) 253 Eur
Kat B (Standard) 273 Eur
Kat A (Standard/ Superior) 293 Eur
Kat A+ (Comfort/ Deluxe) 313 Eur

V cene nie je zahrnutý lístok do divadla 920 Kč,  kláštor a záhrady Melk 16 Eur, Zámok Český Krumlov 240/190 Kč, Zámok Hluboká 240/190 Kč, vláčik, ZOO Hluboká 150/110 Kč, plavba na plti 480 Kč, miestenka v prednej časti autobusu 8 Eur, príplatok za dvojsedadlo 95 Eur. (Ceny vstupov sa môžu mierne zmeniť.)

Cestovná kancelária nezaručuje odohranie divadelného predstavenia v zámockej záhrade. Všetko závisí od počasia a možných opatrení vyššej moci. Splav Vltavy je podmienený dostatočnou hĺbkou vody.

NA ZÁVER
Kláštor Melk preslávil vo svojom románe Meno ruže Umberto Eco. Kláštorná knižnica je považovaná za jednu z najkrajších v Rakúsku, nájdeme v nej rukopisy z 9. - 15. storočia. V cisárskom trakte je vystavený Melkský kríž, považovaný za skvost stredovekého zlatníckeho umenia.
Dürnstein vďačí za svoju popularitu dobrodružstvám anglického kráľa Richarda Levie Srdce.
Ten, kto si v atmosfére mesta Linz užíva oddych, zabudne na každodenný kolobeh a zakúsi niečo nové. Výhľad na mesto z pahorku Pöstlingberg, kultúrne zážitky v divadlách a koncertných sieňach, atraktívne kúsky v obľúbených predajniach, kulinárske lahôdky, alebo zaujímavé exponáty v múzeách.