VYZNANIE RUŽIAM

VYZNANIE RUŽIAM

Festival a výstava pod šírim nebom na olomouckom rozáriu.
Jedinečný areál olomouckého rozária na triede 17. novembra ožije vďaka festivalu Vyznanie ružiam. Počas akcie ho budú zdobiť tisíce kríkov ruží v plnom kvete. Návštevníci sa tak môžu tešiť na neopakovateľnú atmosféru a samozrejme aj bohatý program. 

 

Program výletu

Návšteva olomouckého rozária.
Floristika a dekorácie, program a tvorivé dielne pre deti, hudba, gastrostánky, trhy.

Presun k Václavskému návršiu. Dóm Sv. Václava – katedrála na Václavskom námestí s tromi vežami patrí neodmysliteľne k panoráme mesta. Tretia veža merajúca 101 m je najvyššia na Morave. Pod presbytériom zo 17. storočia sa nachádza dvojpodlažná krypta. Horné poschodie slúži ako výstavný priestor, v dolnom sú pochovaní olomouckí biskupi.

Na návrší stojí aj Olomoucký hrad, bývalé sídlo Přemyslovcov. Dnes ho prekrývajú cirkevné budovy a katedrála.

Arcibiskupský palác na Biskupskom námestí patrí medzi významné barokové stavby Moravy. Biskupská rezidencia prešla mnohými prestavbami. Na cisársky trón tu zasadol v roku 1848 František Jozef I.

Osobné voľno na Hornom námestí. Stĺp najsvätejšej trojice – UNESCO, Radnica s orlojom, Herkulova, Caesarova, Arionova a Hygie fontána. Chrám Sv. Mórica s vyhliadkovou vežou a varhanmi, patriacimi k najväčším v Európe.

Nástupné miesta: Prievidza, Nováky a smer Trenčín.

 

Cena výletu 30 Eur

 

V cene výletu je zahrnutá doprava zájazdovým autobusom, služby sprievodcu

V cene nie je miestenka 3 Eur a vstupné: rozárium 110 Kč, katedrála sv. Václava 30 Kč, Arcibiskupský palác 180/ 120 Kč

 

OLOMOUC
Stotisícová metropola úrodnej Hanej a šieste najväčšie mesto Českej republiky leží priamo v srdci Moravy. V minulosti bola jej hlavným mestom. V súčasnosti je sídlom starobylej univerzity, arcibiskupstva, filharmónie, mnohých múzeí, divadiel a klubov, zároveň dejiskom množstva zaujímavých akcií a festivalov.