Vysoké Taury

Vysoké Taury

Krásne čistú i divokú prírodu, impozantné hory, najkrajšie panoramatické výhľady, priezračné bystriny, nenáročnú turistiku i históriu, to všetko nájdete počas štyroch dní v oblasti Saalachtal a na Vysokohorskej alpskej ceste. Nevynecháme ani Mozartov rodný dom a Salzburg. Navštívte ich spolu s  nami.

 

Program 4 dni

1. deň

Odchod v skorých ranných hodinách do Rakúska. Návšteva mesta Gmunden, ktoré leží na brehu jazera Traunsee. Mesto preslávili soľné kúpele a výroba keramiky. Na radnici je originálna zvonkohra z keramických zvončekov rôznych veľkostí. Prejdeme si historické centrum mesta, promenádou na nábreží jazera sa dostaneme k romantickému vodnému zámku Orth. Návšteva obchodu so svetoznámou keramikou. Presun do miesta ubytovania. Nenáročná turistika, osobné voľno, nocľah.

2. deň

Prehliadka tiesňav Vorderkaser a Seisenberg. Nenáročná turistika povedie cez krásne hory, romantické bystriny, temné rokliny a kaňony s vodopádmi. Presun a výstup lanovkou z mestečka Lofer. Osobné voľno – podľa chuti turistika, kúpanie v krištáľovo čistom jazere, posedenie v hostinci a pod. Večer návšteva kúpaliska a plavárne.

3. deň

Najslávnejšia alpská cesta nás zavedie do srdca Národného parku Hohe Tauren k najvyššiemu vrchu Rakúska, Großglockner (3798 m n.m.) a jeho ľadovcu Pasterze. Patrí medzi cesty s najkrajšími panoramatickými výhľadmi v Európe. Na tejto 48 km hadiacej sa ceste nájdeme odpočívadlá s programom. Múzeum ľadu, múzeum Alpskej fauny a flóry, veterány, detské ihriská, jazierka, reštaurácie, suveníry a pod. Určite uvidíme aj nezbedných svišťov či kozorožcov vo voľnej prírode. Záverečnou odmenou bude prekrásny výhľad na Großglockner, ďalšie 3000m vysoké alpské štíty a ľadovec Pasterze. Večer návrat do penziónu.

4. deň

Presun do rodiska W. A. Mozarta. Prehliadka historického centra a pamiatok Sazburgu. Krásny palác Mirabell a jeho záhrady, mramorová sieň.  Pevnosť Hohensalzburg, ktorá sa nachádza na hore Mönchsberg  a je dostupná pozemnou lanovou dráhou za pár minút. Pevnosť ponúka neopakovateľné výhľady  na okolie a mesto. Osobné voľno, nákupy na Getreidegasse . Odchod na Slovensko. Návrat domov neskoro večer.

Cena zájazdu 249 Eur

 

Cena zahŕňa: Dopravu zájazdovým autobusom, 3x ubytovanie v komfortnom penzióne, 3x kontinentálne raňajky, služby sprievodcu, 2x vstup do roklín, lanovku v Loferi, plaváreň, zákonné poistenie CK.

V cene zájazdu nie je: pobytová daň 2,50 Eur/deň, Alpská cesta 6,50 Eur, návšteva pamiatok.

HODNOTENIA
Nezabudnuteľné zážitky, nádherné prostredie, super partia. Ďakujem 😉 Miriam, Bánovce nad Bebravou
Great time, with great people, Peter - Prievidza
Veľa úsmevu, skvelá partia, výborne zorganizované od ubytovania až po program :). Ďakujem, oddýchla som si, veľa krásneho videla a zažila a fajn ľudí spoznala. Vierka, Prievidza