VROCLAV, Marlenka, Landek Park

VROCLAV, Marlenka, Landek Park

Vroclav patrí k najstarším a najkrajším mestám v Poľsku. V meste nájdeme unikátnu architektúru, veľa cirkevných stavieb a dokonca ostrovy. Takmer všetky významné pamiatky sú sústredené v centre mesta, či dosahu krátkej prechádzky. K obľúbenosti mesta veľmi prispieva rieka Odra, ktorá mestom preteká a dotvára jeho vzhľad. 112 mostov, 12 ostrovov, prítoky, kanály, krásne parky, spolu s gotickou architektúrou vytvárajú nápaditú podobu s talianskymi Benátkami.

 

Program zájazdu

1. deň

Odchod do Čiech z Prievidze v skorých ranných hodinách.

Frýdek Místek – atraktívna exkurzia za zázrakom z medu vrátane bohatej ochutnávky, návštevy podnikovej predajne, či ochutnávky kávičky v štýlovej kaviarni Marlenka.

Presun do Poľska, prehliadka mesta Vroclav. Tumský Ostrov, najstaršia časť mesta, v ktorej sa nachádza jeden z najkrajších komplexov sakrálnej architektúry v Európe s gotickou katedrálou. Staré trhové námestie, druhé najväčšie v Poľsku, historická radnica, domy Janko a Marienka.
Štvrť Štyroch náboženstiev, v ktorej sídli Kráľovský palác s výstavou „1000 rokov Vroclavu“, a budova Národného fóra hudby. V najväčšom barokovom mestskom komplexe sa nachádza Vroclavská univerzita s historickou Aulou Leopoldyna a Oratóriom Marianum.

Najväčšia multimediálna fontána v Európe, večerná vodná a svetelná show. Mestský park Szczytnicki s Japonskou záhradou. Osobné voľno, večera, nocľah. 

2. deň

Hala storočia, vynikajúce dielo modernizmu 20. storočia na zozname Svetových pamiatok UNESCO, Pavilón štyroch kupol, sídlo poľského umenia. Všetko strážia vroclavskí trpaslíci, ktorí pozývajú do mnohých múzeí.

Zoologická záhrada a Afrikárium Vroclav – unikátne oceanárium s 19 bazénmi, ktoré ukazuje rôzne ekosystémy Čierneho kontinentu.

Múzeum baníctva v Landek Parku (Ostrava), exkurzia baníctva. Veľký okruh Banské záchranárstvo s fáraním do bane. Prehliadka banských chodieb so sprievodcom predstaví návštevníkom fyzicky náročnú prácu baníkov a rôzne banské profesie.

Návrat domov v neskorých večerných hodinách.

 

Cena zájazdu 127 Eur

 

V cene je zahrnuté: doprava zájazdovým autobusom, ubytovanie B&B Hotel Wroclaw Centrum, iba 1 a 2 lôžkové izby bez možnosti prístelky, raňajky, sprievodcovské služby, zákonné poistenie CK

V cene zájazdu nie je cestovné poistenie, príplatok za sólo ubytovanie 24 Eur, vstupné orientačne: exkurzia Marlenka 179 Kč, exkurzia baníctva 220/150 Kč, ZOO Vroclav 50 Zt, zapožičanie audiosystému 2 Eur, miestenka 6 Eur, pobytová daň 2 Eur

VEDELI STE ŽE
Vroclav patril kedysi Česku, neskôr Nemecku, potom Poľsku. Je teda zmesou všetkého. V meste nájdeme aj neónovú ulicu. Sú tu povešané neónové reklamy zo skrachovaných podnikov. Svoje miesto tu majú malí škriatkovia, ktorí svojou smutnou históriou pripomínajú komunistický režim.
Či už malí, alebo väčší návštevníci, najstaršiu a najslávnejšiu ZOO Poľska milujú všetci. Pochváliť sa môže nádhernými expozíciami, pavilónmi s najrôznejšími druhmi zvierat a Afrikáriom - podvodným svetom, ktorým keď prechádzate, nad hlavou pozorujete fascinujúcu morskú flóru a faunu.
Najväčšie banské múzeum v ČR ponúka fáranie do bývalej bane Anselm, jazdu banským vláčikom, originálnu štôlňu Albert, Landeckú venušu a mnoho ďalších zaujímavostí.
Ostravské múzeum hračiek vlastní unikáty z viac ako 60 krajín a tiež najstaršie hračky z 19. storočia.
Ostravský rozprávkový orloj tvorí hviezdna obloha s hodinami a troje pohyblivé dvere ukrývajúce tri dvojice rozprávkových postáv.