Viedenský Schönbrunn a zábavný park Prater

Viedenský Schönbrunn a zábavný park Prater

Isto viete, že historický význam zámku Schönbrunn je veľký. Po stáročia bol letným sídlom Habsburgovcov, narodil sa tu, aj zomrel, Cisár František Jozef I., behom Viedenského kongresu 1814-15 bol hostiteľom významných európskych mocností, Cisár Karol I. tu podpísal v r. 1918 svoju abdikáciu. No viete, že aj Napoleon tu mal svoj apartmán? Navštívte s nami miesto, ktoré milovala Mária Terézia a dozviete sa viac o minulosti aj súčasnosti tohto krásneho zámku.
Zoologická záhrada Schönbrunn patrí k najkrajším ZOO v Európe, na ploche 17 hektárov môžeme obdivovať až 730 druhov zvierat.
Pri vyslovení slova Prater sa nám väčšinou vybaví svetoznámy zábavný park. Pritom sa však zabúda, že ide o rozsiahly verejný park, ktorý aj dnes tvorí z veľkej časti lužná krajina. Rozkladá sa na ploche 6 km2 a tak je trikrát väčší než Monacké kniežatstvo.

 

Program

 

Prehliadka zámku Schönbrunn, farebnej zámockej záhrady, kolonády Gloriette. Návšteva ZOO, palmového skleníku, zeleného labyrintu.
Presun k parku Prater. Najznámejšou a zároveň najstaršou atrakciou je Wiener Riesenrad, 65 metrov vysoké ruské kolo z ktorého je výhľad na celé mesto. Ďalšou známou atrakciou je pol kilometra dlhá húsenková dráha Megablitz s rýchlosťou aj 70 km za hodinu. Ešte viac adrenalínu poskytne 37 metrov vysoká U-rampa, takzvaný Bumerang, či katapult Turbo Boost, ktorý vás vystrelí do vzduchu rýchlosťou prekračujúcou 100km/h. Jednou z najnovších atrakcií je 117 metrov vysoký Starflyer, najvyšší reťazový kolotoč na svete. Za vyskúšanie stojí aj Wildalpenbahn – jazda v gumenom člne po vodnej horskej dráhe. Nájdeme tu aj klasické motokáry či autodrom.
Pri návšteve parku si však určite nenechajte ujsť múzeum voskových figurín Madame Tussauds s vyše osemdesiatimi exponátmi. V areáli sa nachádza aj planetárium a múzeum venované parku. V letných mesiacoch je otvorené moderné kúpalisko.

 

Cena zájazdu 27 Eur,  junior do 18 rokov 24 Eur

 

V cene je zahrnutá: autobusová doprava, služby sprievodcu, povinné zmluvné poistenie zájazdu v zmysle zákona č. 170/2018 Z.z.

V cene nie je zahrnuté cestovné poistenie a vstupné dospelí/deti. Zámok Schönbrunn 18/13 Eur, ZOO 18/9 Eur. Vstup do zábavného parku je zdarma, platia sa jednotlivé atrakcie v sume od 1,50 Eur, obrie koleso 12/5 Eur. 

HODNOTENIA
Zámok a romantické prostredie areálu Schönbrunn stojí za návštevu. Konečne sme sa sem dostali aj my. Páčil sa mi aj park a stromová alej s Gloriettou. V ZOO je všetko na dosah, dá sa bez problémov obísť za pomerne krátky čas. Prater nie je len pre milovníkov adrenalínu, nájde si v ňom svoje každý. Výhľad z Obrieho kolesa je úžasný. Milada, Prievidza