Viedeň s návštevou múzeí

Viedeň s návštevou múzeí

Navštívte Viedeň, krásnu metropolu na Dunaji, počas rakúskeho štátneho sviatku, kedy je vo Viedni deň múzeí. V tento deň budete môcť navštíviť vybrané múzeá zadarmo alebo so zľavou.
Na prechádzke cisárskym mestom spoznáme TOP pamiatky Vnútorného mesta. Nájdeme tu všetko pokope. Históriu, architektúru, tradície, kultúru, umenie, jedlo, pitie, aj nakupovanie.
A ktorých slávnych Viedenčanov by ste mali poznať? Určite Máriu Teréziu, Cisára Františka Jozefa, cisárovnú Alžbetu, W.A. Mozarta, Johanna Straussa, Gustáva Klimta, Otta Wagnera, a mnoho ďalších.

 

Program

 

Prechádzka stredovekou Viedňou so sprievodcom, od Dunaja do centra mesta. Orloj Ankeruhr na námestí Hoher Markt, symbol Viedne a jeden z najkrajších gotických kostolov sveta – Katedrála sv. Štefana (z tohto miesta je najkrajší výhľad na Viedeň, keďže sa jedná o najvyšší kostol v Rakúsku), populárna nákupná ulica Graben, barokový kostol sv. Petra – patrí k najkrajším kostolom vo Viedni, Michalská brána, námestie „Michaelerplatz“, cisársky Hofburg, múzeá na Maria-Theresien-Platz.

Nenecháme si újsť dobrodružnú cestu do viedenskej histórie návštevou zážitkového múzea Time Travel Vienna, ktoré zaujme a zabaví aj malých návštevníkov. 2000 rokov stará viedenská história ožije pred našimi očami, stretneme sa so samotnou Máriou Teréziou, prihovorí sa nám Sissi aj cisár František Jozef. 

V čase osobného voľna odporúčame návštevu Prunksaal (sála rakúskej národnej knižnice), ktorá je skutočným klenotom Rakúska a patrí k jedným z najkrajších barokových sál na svete. Je zdobená mohutnými stĺpmi, sochami a samozrejme množstvom kníh. Nachádza sa tu takmer 3 milióny spisov.

Hlbšie môžete objaviť aj osobný život cisárovnej Sisi v citlivo navrhnutej expozícii Sisi Múzea v Hofburgu, honosné cisárske apartmány, či Silberkammer – výstavu cenného skla, striebra, porcelánu a kuchynských potrieb, ktoré priblížia návštevníkovi kultúru stolovania. Hofburg tiež ponúka weltmuseum s veľmi dôležitými neeurópskymi zbierkami sveta.

V umelecko-historickom múzeum si prídu na svoje milovníci a znalci umenia, v prírodovedeckom zas milovníci zvierat a prírody.
Múzeum ALBERTINA sa tiež nachádza v historickom srdci Viedne. Spája imperiálny vkus s veľkým umením. Táto budova, bývalý okázalý habsburský palác a múzeum umenia medzinárodného významu, láka dnes návštevníkov z celého sveta.

Okrem návštevy múzeí si vychutnajte mesto valčíkov prechádzkou, posedením na kávičke, maškrtením na známej Sacherovej torte, alebo pri dobrom Wienerschnitzli.

Odchod domov podvečer.

 

Cena zájazdu 27 Eur,  junior do 18 rokov 24 Eur

 

V cene je zahrnutá: autobusová doprava, služby sprievodcu, povinné zmluvné poistenie zájazdu v zmysle zákona.

V cene nie je zahrnuté vstupné, orientačne: Time Travel Vienna 16,50 Eur, Prunksaal 6 Eur, Sisi múzeum + cisárske apartmány + zbierka striebra a porcelánu 15 Eur, weltmuseum 9 Eur, cestovné poistenie

 

HODNOTENIA
Vo Viedni sme už boli viackrát, no so sprievodcom je to zas o niečom inom. Ďakujeme profesionálke Petre. Vidno, že vo Viedni žije už dlhšie. Jej výklad je veľmi pútavý a pestrý.. veľa sme si odniesli. Ivan a Jarka, Prievidza