Vianočný Rust a Trnava

Vianočný Rust a Trnava

Okúste kúzlo Vianoc a romantickú atmosféru úzkych uličiek Rustu, spoznajte historické domy mestečka zapísaného do zoznamu UNESCO. Užite si predvianočnú náladu v environmentálne čistom prostredí na brehu „Neusiedler See“, ktoré bolo už niekoľkokrát zvolené za najkrajšie mesto Burgenlandu. Okrem krásnej architektúry je známe aj vďaka množstvu bocianích hniezd, ktoré sú vidieť takmer na každom druhom komíne, ale tiež vďaka vynikajúcim lahodným ušľachtilým vínam pochádzajúcim z tejto oblasti.

Trnava sa pýši najmä historickým centrom. Architektonické skvosty stráži zachované trnavské opevnenie, ktorým sa môže pochváliť len málo miest v strednej Európe. Trnavčania sa už tradične stretávajú na Trojičnom námestí, kde panuje obvykle dobrá nálada a pestrý kultúrno-spoločenský život. Pravú rozprávkovú atmosféru zažijete v Trnave počas adventných trhov.

 

Program zájazdu

Prehliadka mesta Trnava so sprievodcom. Monumentálne hradby, Katov dom či čarovné Námestie sv. Mikuláša nám pripomenú slávu jedného z najbohatších miest Uhorska. Labyrint nezmenených stredovekých uličiek Malého Ríma i po stáročiach vypovedá o dynamike a prosperite mesta, história dýcha z múrov meštianskych domov. Vianočné trhy na Trojičnom námestí. Počas adventných trhov budú prebiehať i špeciálne výstupy na Mestskú vežu, odkiaľ sa môžete pohľadom pokochať nádherne vyzdobeným mestom a nadýchnuť sa čara Vianoc.

Modra. Exkurzia v Slovenskej ľudovej majolike. Nazrieme do zákulisia najväčších remeselných dielní s najdlhšou tradíciou na Slovensku, kde nás oboznámia s hrnčiarskym umením a celým výrobným procesom výroby keramiky. Modranská majolika je zapísaná v Reprezentatívnom zozname nehmotného kultúrneho dedičstva Slovenska.

Presun do Rakúskeho Rustu, jedného z najmenších miest Rakúska, kde nás čakajú meštianske domy zo 16. – 19. storočia, Rybí kostol, krásna architektúra, čistá príroda, stepné jazero, bohatá gastronómia a vianočné trhy. Mnohé kaviarničky, krčmičky, či reštaurácie ponúkajú naozaj výbornú domácu kuchyňu, no a miestne vína sú vďaka jedinečnej geografickej polohe výnimočne lahodné.

Cena zájazdu 28 Eur

 

Cena zahŕňa: Autobusovú dopravu, služby sprievodcov, zákonné poistenie CK

V cene nie je exkurzia v Slovenskej majolike Modra 5 Eur a prípadné vstupy do pamiatok.

HODNOTENIA
Bol to skvelý výlet, ďakujeme aj za fotky! Pozdravujeme Miška a Beatku. Ste 1****. Eva Špeťková, Prievidza