Vianočný Rust a Trnava

Vianočný Rust a Trnava

Okúste kúzlo Vianoc a romantickú atmosféru úzkych uličiek Rustu, spoznajte historické domy mestečka zapísaného do zoznamu UNESCO. Užite si predvianočnú náladu v environmentálne čistom prostredí na brehu „Neusiedler See“, ktoré bolo už niekoľkokrát zvolené za najkrajšie mesto Burgenlandu. Okrem krásnej architektúry je známe aj vďaka množstvu bocianích hniezd, ktoré sú vidieť takmer na každom druhom komíne, ale tiež vďaka vynikajúcim lahodným ušľachtilým vínam pochádzajúcim z tejto oblasti.

Trnava sa pýši najmä historickým centrom. Architektonické skvosty stráži zachované trnavské opevnenie, ktorým sa môže pochváliť len málo miest v strednej Európe. Trnavčania sa už tradične stretávajú na Trojičnom námestí, kde panuje obvykle dobrá nálada a pestrý kultúrno-spoločenský život. Pravú rozprávkovú atmosféru zažijete v Trnave počas adventných trhov.

 

Program výletu

 

Prehliadka mesta Trnava so sprievodcom. Monumentálne hradby, Katov dom či čarovné Námestie sv. Mikuláša nám pripomenú slávu jedného z najbohatších miest Uhorska. Labyrint nezmenených stredovekých uličiek Malého Ríma i po stáročiach vypovedá o dynamike a prosperite mesta, história dýcha z múrov meštianskych domov.
Vianočné trhy na Trojičnom námestí. Počas adventných trhov budú prebiehať i špeciálne výstupy na Mestskú vežu, odkiaľ sa môžete pohľadom pokochať nádherne vyzdobeným mestom a nadýchnuť sa čara Vianoc.

Presun do Rakúskeho Rustu, jedného z najmenších miest Rakúska, kde nás čakajú meštianske domy zo 16. – 19. storočia, Rybí kostol, krásna architektúra, čistá príroda, stepné jazero, bohatá gastronómia a vianočné trhy.
Mnohé kaviarničky, krčmičky, či reštaurácie ponúkajú naozaj výbornú domácu kuchyňu, no a miestne vína sú vďaka jedinečnej geografickej polohe výnimočne lahodné.

 

Cena výletu 38 Eur

 

Cena zahŕňa: Autobusovú dopravu, sprievodcovské služby

V cene nie sú prípadné vstupy do pamiatok.

HODNOTENIA
Bol to skvelý výlet, ďakujeme aj za fotky! Ste 1****. Eva Špeťková, Prievidza