Vianočný Győr

Vianočný Győr

Győr, jedno z najväčších maďarských miest s krásnym barokovým centrom, sa nachádza približne 60 km južne od Bratislavy. Kostoly, paláce, múzeá, typické barokové rohové balkóny a úzke historické uličky lákajú turistov na prechádzky po starom meste. Györ je známy nielen dobrými nákupmi, ale aj liečivou vodou. Tunajšie termálne kúpele patria k jedným z najobľúbenejších v Maďarsku. Sú to jedny z najmladších kúpeľov v Maďarsku a jedinečne bezchlórové. Termálna liečivá voda o teplote 37 – 63 ° C vyviera z hĺbky 2000 m. Užite si poriadnu dávku relaxácie a zabudnite na predvianočný zhon a stres. Kúpele Rába Quelle spĺňajú náročné kritériá súčasnosti.

 

Program zájazdu

Odchod v ranných hodinách do Maďarska. Príchod do Győru. Po dlhej ceste a pracovnom týždni zrelaxujeme v termálych kúpeloch Rába Quelle, ktoré poskytujú všetko pre zdravie a oddych. Romantickú atmosféru budeme môcť zažiť v romantickom bazéne s trblietavými hviezdičkami nad hlavou. Pobyt premení na nezabudnuteľný zážitok 40 zážitkových elementov, prúdových kanálov, masážnych lehátok, gejzírov, chrličov vody, masážnych dýz, jaskýň a vodopádov. K pohodliu prispeje aj vodný bar, ku ktorému sa dá priplávať a priamo vo vode sa osviežiť drinkom.

Po dôkladnom oddychu nás čaká prehliadka historického centra mesta, počas ktorého uvidíme množstvo historických pamiatok. Okrem toho sa budeme môcť poprechádzať romantickými uličkami, námestiami, malebnými domčekmi. Nájdeme tu dokonca lýceum, kde študoval Ľudovít Štúr. Na hlavnej pešej zóne sa každý rok rozprestierajú vianočné trhy. Ani tentokrát nás maďarská kuchyňa nesklame a my si budeme môcť pochutiť na klobáskach, typickom maďarskom chlebe zapekanom v kamennej peci, na tokajskom vínku a iných špecialitách, či len tak posedieť pri kávičke a vynikajúcich zákuskoch. Odchod domov vo večerných.

Cena zájazdu 27 Eur

 

Cena zahŕňa: dopravu zájazdovým autobusom, služby špičkového sprievodcu a delegáta CK, zákonné poistenie CK

Cena nezahŕňa vstupné do kúpeľov cca 9 Eur dospelá osoba.

HODNOTENIA
Napriek nie práve ideálnemu počasiu sme si výlet užili, ďakujeme hlavne Kinge za sprievodné slovo a pozitívnu energiu. Erika, Veľké Uherce
Predvianočná atmosféra a výzdoba v Győri sa nám veľmi páčila. Deti potešil hlavne vianočný vláčik, ktorým sa mohli previezť. Silvia a Ivan, Ráztočno