Vianočné Brno a Distillery Land

Vianočné Brno a Distillery Land

Vianočné trhy v uliciach Brna navodia tú pravú vianočnú atmosféru, vdýchnu na Vás na každom kroku pohodu aj zábavu. V adventnom čase sa o slovo opäť prihlási časostroj. Každú celú hodinu čaká na Vás gulička pre šťastie s novým vianočným motívom. Čas adventu si pod Špilberkom naozaj užijete.
Ovocie z vlastných sadov, starostlivý výber tej najlepšej odrody, destilácia najvyššej kvality, 400 rokov tradície. To je Rudolf Jelínek Vizovice. Nechajte sa zohriať ich nápojmi a vtiahnuť do tajomstiev výroby.

 

Program výletu

 

Exkurzia v Distillery Land, kde nám priblížia tradície a umenie premeny ovocných plodov na kvalitné destiláty. Kto nevie, tu pochopí, aký veľký je rozdiel medzi hruškou a hruškovicou. Bonus navyše: Expozícia Whisky – obrie sudy – plnička – degustačná miestnosť – ochutnávka.

Presun do Brna. Prehliadka historického centra s domácim sprievodcom. Moravské námestie, Jakubské námestie s kostolom sv. Jakuba a  kostnicou. Námestie Slobody – Kleinův palác, Dům pánů z Lipé, morový stĺp, hodinový stroj.
Dominikánske námestie – tradičný vyrezávaný Betlehem, ZOO kútik s ovcami a kozami, Ježiškova pošta a Zvonička, ukážky remesiel, tradičná vianočná hudba.
Stará radnica – nádvorie, brnenský drak, výhľady na mesto a okolie z radničnej veže. Zelný trh – baroková fontána Parnas, Divadlo Reduta, socha W. A. Mozarta, stĺp Najsvätejšej trojice, Dietrichsteinský palác.
Katedrála sv. Petra a Pavla
 Denisovy sady – Obelisk, výhľad na Špilberk.

Brnenské podzemie s návštevou podľa vlastného výberu: Labyrint pod Zelným trhem. Unikátne a tajomné zákutia stredovekých chodieb a pivníc, ktoré vedú pod povrchom starého brnenského námestia. Kostnice u sv. Jakuba – druhá najväčšia kostnica v Európe . Mincmistrovský sklep – expozícia s históriou razby mincí a ďalšími dokladmi mincovného remesla.

Osobné voľno – vianočné trhy na štyroch námestiach, bohatý adventný program, predajné stánky, vianočné stromčeky. Každý gastrostánok používa iba vratné poháre s vianočným motívom!

 

Cena výletu 32 Eur

 

Cena zahŕňa: dopravu zájazdovým autobusom, služby sprievodcu

Cena nezahŕňa: cestovné poistenie, exkurziu a degustáciu R. Jelínek 200/150 Kč, vstupné Brnenské podzemie, miestenka v autobuse 3 Eur

HODNOTENIA
Ďakujem za príjemne strávený adventný deň plný milých ľudí a prekvapení 😉 Mirka, Topoľčany
Sme radi, že ste do programu zájazdu s Denným centrom Bôbar zaradili aj VIZOVICE. Program bol bohatý, mali sme skvelé sprievodkyne a nezabudnuteľné spomienky. VEĽKÉ ĎAKUJEM za všetkých účastníkov. Eva Špeťková Bucáková, DC Bôbar.
Predvianočná atmosféra sa nám dostala priamo pod kožu, celý zájazd sme si užili, ďakujeme. Dominika a Jaro, Koš