Vianočná Viedeň a Schönbrunn

Vianočná Viedeň a Schönbrunn

Chcete prežiť úžasný deň? Poďte s nami do jedinečného hlavného mesta Rakúska a zažite neopakovateľnú atmosféru Vianoc. S prianím Veselých sviatkov sa Vám prihovoria trhovníci, vianočné koledy budú znieť na námestiach, vôňa punču a škorice Vás pošteklí v nose pri stánkoch s občerstvením. Podľahnite kúzlu adventu a zablúďte s nami do histórie monarchie.

 

Program

 

Prehliadka zámku Schönbrunn – Grand tour (Veľká prehliadka – 40 miestností). Apartmánmi cisárskeho páru Františka Jozefa a Alžbety,  prepychovou audienčnou miestnosťou Márie Terézie a Františka Lotrinského, ako aj ďalším fascinujúcim interiérom vás v slovenskom jazyku prevedie skvelá sprievodkyňa. Osobné voľno – vianočné trhy.

Autobusová prehliadka historickej časti mesta po Ringstrasse.

Pešia prehliadka historického centra a Stephansdomu (Katedrály Sv. Štefana).

Osobné voľno s návštevou vianočných trhov na Rathausplatzi (Radničnom námestí). Vo viac ako 150 stánkoch si nakúpite suveníry, čokoládové pochúťky nevšedných tvarov, drevené hračky, vianočné ozdoby, prírodnú kozmetiku, vychýrený punč, či tradičné rakúske dobroty. Stromy v blízkosti Radničného parku sú ozdobené tisíckami svetiel, deti sa zabavia na kolotoči v detskom svete a môžete si tu dokonca zakorčuľovať na verejnom klzisku.

Pod majestátnou sochou Márie Terézie na Maria-Theresien-Platz vyskúšajte špecialitu Kiachl, ktorá pripomína šišku a podáva sa s brusnicovým džemom či dokonca kyslou kapustou.

Pre neposedných sú tanečné Vianočné trhy s umeleckými videoprojekciami priamo na fasádach okolitých múzeí v MuseumsQuartier.

 

Cena zájazdu 39 Eur

 

V cene je zahrnutá: doprava kvalitným zájazdovým autobusom, služby certifikovaného domáceho sprievodcu a delegáta CK, povolenie na vstup autobusu do centra a parkovné počas adventu

V cene nie je zahrnuté: cestovné poistenie, vstupné Schönbrunn 26/22/19 Eur (dospelý/ študent do 25r s ISIC/ dieťa do 18r), katedrála 3,50 Eur, zapožičanie slúchadiel 2,50 Eur, miestenka v autobuse 3 Eur 

NA ZÁVER
Isto viete, že historický význam zámku Schönbrunn je veľký. Po stáročia bol letným sídlom Habsburgovcov, narodil sa tu, aj zomrel, Cisár František Jozef I., behom Viedenského kongresu 1814-15 bol hostiteľom významných európskych mocností, Cisár Karol I. tu podpísal v r. 1918 svoju abdikáciu. No viete, že aj Napoleon tu mal svoj apartmán? Navštívte s nami miesto, ktoré milovala Mária Terézia a dozviete sa viac o minulosti aj súčasnosti tohto krásneho zámku.