Vianočná Viedeň a Schönbrunn

Vianočná Viedeň a Schönbrunn

Chcete prežiť úžasný deň? Poďte s nami do jedinečného hlavného mesta Rakúska a zažite neopakovateľnú atmosféru Vianoc. S prianím Veselých sviatkov sa Vám prihovoria trhovníci, vianočné koledy budú znieť na námestiach, vôňa punču a škorice Vás pošteklí v nose pri stánkoch s občerstvením. Podľahnite kúzlu adventu a zablúďte s nami do histórie monarchie.

 

Program výletu

Zámok Schönbrunn – exteriéry zámku a objekty zámockej záhrady, Gloriette. Vianočné trhy.

Autobusová prehliadka historickej časti mesta po Ringstrasse.

Pešia prehliadka stredovekej Viedne. Symbol Viedne a najvýznamnejšia gotická stavba Rakúska – Katedrála Sv. Štefana, vianočné trhy pred katedrálou. Promenáda GrabenKohlmarkt s morovým stĺpom, historická kaviareň Julius Meinl, kaviareň Demel, bývalá rezidencia Habsburgovcov – Hofburg, sídlo rakúskeho prezidenta. Prehliadka Národnej knižnice, ktorá sa pokladá za najkrajšiu na svete. 

Osobné voľno s návštevou vianočných trhov na Rathausplatzi (Radničnom námestí). Vo viac ako 150 stánkoch si nakúpite suveníry, čokoládové pochúťky nevšedných tvarov, drevené hračky, vianočné ozdoby, prírodnú kozmetiku, vychýrený punč, či tradičné rakúske dobroty. Stromy v blízkosti Radničného parku sú ozdobené tisíckami svetiel, deti sa zabavia na kolotoči, môžete si tu dokonca zakorčuľovať na verejnom klzisku.

Pod majestátnou sochou Márie Terézie na Maria-Theresien-Platz vyskúšajte špecialitu Kiachl, ktorá pripomína šišku a podáva sa s brusnicovým džemom, či dokonca kyslou kapustou.

Nástupné miesta Prievidza, Nováky a smer Trenčín.

 

Cena zájazdu 41 Eur

 

V cene je zahrnutá: doprava zájazdovým autobusom, kvalitné sprievodcovské služby, povolenie na vstup autobusu do centra a parkovné počas adventu, zákonné poistenie CK

V cene nie je zahrnuté: vstupné do Národnej knižnice 7,50 Eur (deti do 18 rokov zdarma), zapožičanie audiosystému 3 Eur, miestenka v autobuse 3 Eur, cestovné poistenie

NA ZÁVER
Isto viete, že historický význam zámku Schönbrunn je veľký. Po stáročia bol letným sídlom Habsburgovcov, narodil sa tu, aj zomrel, Cisár František Jozef I., behom Viedenského kongresu 1814-15 bol hostiteľom významných európskych mocností, Cisár Karol I. tu podpísal v r. 1918 svoju abdikáciu. No viete, že aj Napoleon tu mal svoj apartmán? Navštívte s nami miesto, ktoré milovala Mária Terézia a dozviete sa viac o minulosti aj súčasnosti tohto krásneho zámku.