Vianočná Olomouc a obuvnícke múzeum „Princíp Baťa“

Vianočná Olomouc a obuvnícke múzeum „Princíp Baťa“

Olomouc ponúka neopakovateľnú predvianočnú atmosféru uprostred historického mesta zaradeného medzi pamiatky UNESCO. Hodnotný program s populárnymi skupinami všetkých žánrov, divadlom pre veľkých aj malých, adventné zvyky, dobové atrakcie, vyrezávaný betlehem, spievanie kolied na námestí, viac než osem desiatok stánkov s kvalitným tovarom a vyhláseným punčom nájdete práve tu.

 

Program zájazdu

Navštívime obuvnícke múzeum „Princíp Baťa“ v Zlíne. Milovníci topánok, umenia, kultúry, či vzdelanosti si pozrú expozíciu „Dnes fantázia, zajtra skutočnosť“, ktorá predstavuje históriu firmy Baťa. Nahliadnuť je možné aj do expozície venovanej cestovaniu a letectvu. Nadšenci sa dostanú aj do pojazdnej kancelárie J. A. Bati,  Mrakodrap 21. budova.

Presunieme sa do Olomouce na Václavské návršie, nazrieme do katedrály Sv. Václava, ktorá patrí neodmysliteľne k panoráme mesta. Jej 101 m vysoká veža je najvyššou kostolnou vežou na Morave a druhou najvyššou v ČR. Olomoucký hrad je viditeľným dôkazom silného rodu Přemyslovcov, dnes slúži cirkvi a je sídlom Arcidiecézneho múzea.

Prehliadka pamiatok bude pokračovať cez Arcibiskupský palác, univerzitnú štvrť, chrám Panny Márie Snežnej, Jezuitský konvikt, kostol sv. Michala. Michalskou ulicou sa dostaneme na Horné námestie.  Dominantou námestia je impozantný Stĺp Najsvätejšej Trojice, zapísaný na zozname UNESCO. Isto nás zaujme jedinečná Radnica s orlojom, Herkulova a Ariónova fontána. Kúsok stranou stojí gotický Chrám Sv. Mórica s najväčšími varhanmi strednej Európy. Veža kostola poskytuje krásny výhľad na Olomouc.  Na Dolnom námestí nájdeme Mariánsky morový stĺp, Naptúnovu a Jupiterovu fontánu, bezplatné klzisko pre veľkých aj malých.

Na záver nás čakajú vianočné trhy a bohatý sortiment vianočných darčekov na oboch námestiach, kultúrny a hudobný program. Odchod domov vo večerných hodinách.

Cena zájazdu 26 Eur

 

V cene je zahrnutá doprava zájazdovým autobusom, služby sprievodcu, povinné zmluvné poistenie zájazdu v zmysle zákona

V cene nie vstupné: obuvnícke múzeum 129 Kč, Mrakodrap 35 Kč

 

HODNOTENIA
Páčila sa mi komorná atmosféra vianočných trhov, hudobný program, pamiatky, no hlavne stánky, kde ponúkajú najmä kvalitné domáce výrobky, remeselné dielne, chutné občerstvenie. Palec hore.. Zdeno, Kanianka
Olomouc je nádherná, vrelo odporúčam.. Miro, Svinná