Vianočná Budapešť

Vianočná Budapešť

Navštívte s nami metropolu Maďarska v čase Vianoc a spoznajte adventnú Budapešť. Vyhlásená medovina, vône tradičných maďarských dobrôt a krásne koledy, zmenia mesto takmer k nepoznaniu.
Vianočné trhy sa tradične konajú na jednom z najkrajších námestí – Vörösmarty tér. Čaká tu na vás viac ako sto stánkov s remeselníckymi výrobkami a najrôznejšie dobroty. Nenechajte si ujsť predvianočné nákupy v tomto kúzelnom meste a zažite s nami čaro pravej vianočnej atmosféry.

 

Program zájazdu

Prehliadka Budína a Hradného vrchu so skvelým sprievodcom.
Budínsky hrad, pôvodne známy ako „kráľovský palác“, Rybárska bašta, morový stĺp a elegantne sa vypínajúci Matejov chrám – jedna z najznámejších dominánt Budapešti, v interiéri ktorej sa nachádza krásna Loretánska kaplnka so sochou Panny Márie z červeného mramoru. V klenotnici kostola sú vystavené skutočné skvosty stredovekého sakrálneho umenia Uhorska.

Presun na opačný breh Dunaja – do Pešti.
Bazilika sv. Štefana. Bazilika je najväčším rímskokatolíckym chrámom v Budapešti. Do chrámu sa zmestí až 8500 veriacich a jej veža ponúka nádherný výhľad na mesto. Vianočné trhy pred Bazilikou.

Vianočné trhy na námestí Vörösmarty tér, osobné voľno na nákupy a ochutnávku miestnych špecialít. 

Návrat domov v neskorých večerných hodinách.

Nástupné miesta Nováky, Prievidza a smer Handlová.

 

Cena zájazdu 35 Eur

 

V cene zájazdu je zahrnutá: autobusová doprava, prehliadky podľa programu bez vstupov, služby kvalitného sprievodcu, poistenie CK

V cene zájazdu nie je: miestenka 3 Eur, cestovné poistenie

 

 

Čo ukrýva Hradný vrch?
V podzemných priestoroch pod Budapeštianskym hradom sa nachádza Nemocnica v skale. Patrí k najoriginálnejším atrakciám maďarskej metropoly. Počas 2. svetovej vojny tu sídlila tajná vojenská nemocnica a dnes ju v jej pôvodnej podobe môžete navštíviť aj vy.