Vianočná Budapešť a Tropikárium

Vianočná Budapešť a Tropikárium

Zažite čaro pravej vianočnej atmosféry a spoznajte adventnú Budapešť. Vyhlásená výzdoba, medovina a vône tradičných maďarských dobrôt zmenia mesto takmer k nepoznaniu. Vianočné trhy sa tradične konajú na jednom z najkrajších námestí – Vörösmarty tér. Čaká tu na vás viac ako sto stánkov s remeselníckymi výrobkami a občerstvením.

 

Program výletu

 

Nákupné centrum OC Campona na okraji Budapešti ukrýva Tropikárium. Medzi obyvateľov tejto neveľkej ZOO patria žraloky, aligátory, exotické plazy a obojživelníky, malé opice, vtáky a tisíce farebných druhov rýb.
V 12-metrovom vizuálnom tuneli pod žraločím akváriom budeme na dosah ruky obdivovať žraloky hnedé útesové a žraloky tigrované. V akváriu pohladkáme raje. V časti dažďový prales sa každú štvrťhodinu spustí nad aligátormi dážď.

Presun do centra mesta, prehliadka Budína a novo zrekonštruovaného Hradného vrchu.
Budínsky hrad, pôvodne známy ako „kráľovský palác“, výmena stráži pred hradom. Rybárska bašta a krásne výhľady na protiľahlú stranu Dunaja – rovinatú Pešť – s budovou Parlamentu.
Morový stĺp a elegantne sa vypínajúci Matejov chrám – jedna z najznámejších dominánt Budapešti, v interiéri ktorej sa nachádza krásna Loretánska kaplnka so sochou Panny Márie z červeného mramoru. V klenotnici kostola sú vystavené skutočné skvosty stredovekého sakrálneho umenia Uhorska.

Presun na opačný breh Dunaja – do Pešti.
Vianočné trhy na námestí Vörösmarty tér, nákupná Váci utca, vyhliadkove koleso, slávna cukráreň Zserbó, ochutnávka maďarských špecialít, osobné voľno.

Návrat domov v neskorých večerných hodinách.

Nástupné miesta Bánovce, Nováky, Prievidza a smer Handlová.

 

Cena výletu 35 Eur

 

V cene je zahrnutá: autobusová doprava, prehliadka mesta so skvelým sprievodcom, 

V cene nie je: miestenka 3 Eur, vstupné do Tropikária a Oceanária 3000/ 2300 Ft (plné/zľavnené ceny pre skupinu), Matejov chrám, cestovné poistenie

 

Čo ukrýva Hradný vrch?
V podzemných priestoroch pod Budapeštianskym hradom sa nachádza Nemocnica v skale. Patrí k najoriginálnejším atrakciám maďarskej metropoly. Počas 2. svetovej vojny tu sídlila tajná vojenská nemocnica a dnes ju v jej pôvodnej podobe môžete navštíviť aj vy.