Turistika Lago di Como

Turistika Lago di Como

Lago di Como – úzke ľadovcové jazero leží v talianskom regióne Lombardie, doteraz ešte stále stranou od masového turizmu. Zakliesnené v tvare obráteného „Y“ medzi štítmi hôr zaručuje jazero dramatické výhľady na alpské hrebene týčiace sa v diaľke. Kopce, ktoré sa zdvíhajú do výšok cez 2000 m priamo od hladiny, skrývajú zapadnuté dedinky ako z rozprávky, šumiace potoky a chladivé vodopády, ponúkajú všadeprítomné panoramatické výhľady na tyrkysovo modrú hladinu. Pozdĺž členitého pobrežia leží celá rada tradičných talianskych mestečiek s kaviarňami, obchodmi a rodinnými reštauráciami. Dobrý obed, káva alebo pravá talianska zmrzlina je tak vítaným spestrením.

Čakajú nás stredne náročné celodenné túry v rôznych častiach okolo jazera. Na túrach strávime cca 5-7 hodín denne s prevýšením okolo 1000 m, maximálne do 1400 m. Budeme sa pohybovať prevažne v lesnom teréne a po kamenistých horských cestách. Trasy nie sú technicky náročné. Nechýba ani možnosť každodenného kúpania v jazere pri kempe, ktorý delí od brehu iba pešia promenáda. Dostanete polpenziu z našej poľnej kuchyne. 

 

Program 5 nocí a 4 dni

1. deň

Ranný príchod k jazeru Como do mesta Menaggio. Z mestečka Cardano okružná vyhliadková trasa v kopcoch a príjemných lesoch nad jazerom. Výhľady na malebná dedinky, rozpadnuté pastierske domčeky, početné pramene a studničky striedajúce sa s výhľadmi na Lago di Como (6 hod, ↑ 900 m, ↓ 1100 m). Trajektom návrat do kempu.

2. deň

Výjazd lanovkou pod Pizzo d’Erna (1375 m), potom stúpanie až na vrchol Punta Cermentani (1875 m) s dychberúcimi výhľadmi na jazero a alpské vrcholky (7 hod, ↑ 1350 m, ↓ 1350 m). Lanovkou návrat späť k jazeru.

3. deň

Panoramatická okružná túra okolo majestátnych dvojtisícoviek Zuccone Campelli (2159 m), Zucco Barbisino (2154 m) a Zucco Pesciola (2096 m). Alternatívne nenáročný okruh na úpätí v oblasti Piani di Bobbio. (5 hod, ↑ 900 m, ↓ 900 m)

4. deň

Z mestečka Ballabio pozdĺž potoka s mnohými vodopádmi a tôňami až ku zlatému klincu túry – vodopádu Cascata Cenghen, zarezanému v skalnom útese. Z dediny Abbadia Lariana vlakom do kempu (6 hod, ↑ 1100 m, ↓ 1200 m). V podvečerných hodinách odchod do SR, nočný prejazd Rakúskom.

 

Cena zájazdu 329 Eur

 

Cena zahŕňa: dopravu autobusom, 3x ubytovanie v kempe vo vlastných stanoch, 3x polpenziu, dopravu MHD a trajektom 1. deň, vlakový lístok, služby sprievodcu, elektronické informačné materiály, víno na zoznamovací večierok, zákonné poistenie CK

HODNOTENIA
Krásne zážitky, úžasné prostredie, skvelá partia. Ďakujem 😉 Vanda a Miro, Partizánske