02 júl Tullnské záhrady, 7. jún
Die Garten Tulln je záhradníckou atrakciou v Tullne pre všetkých milovníkov prírody a záhradných nadšencov. Široká ponuka aktivít zaručuje nezabudnuteľný deň v jedinej ekologickej záhradnej show v Európe.
Získajte tipy pre svoju vlastnú záhradu a užite si vzrušujúce výletné chvíle!
Program výletu
Odchod z Prievidze do srdca Dolného Rakúska v skorých ranných hodinách.
Mesto Tulln an der Donau. Prechádzka mestom a nábrežím Dunaja.
Fakultatívne možnosť návštevy rodného domu, alebo múzea Egona Schieleho, člnkovanie v dunajských luhoch vodného parku, jazda vyhliadkovým vláčikom Tulli Expres záhradným mestom, tematický Schieleho chodník.
Tullnské záhrady – top výletný cieľ v Dolnom Rakúsku.
- Prvá a jediná ekologická záhradná výstava v Európe
- 70 výstavných záhrad
- Tipy a triky pre vašu vlastnú záhradu
- 30 metrov vysoký chodník korunami stromov (bezbariérový výťahom)
- Bavorská pivná záhrada
- Ochutnávka vín v záhrade
- Najväčšie dobrodružné a prírodné ihrisko v Dolnom Rakúsku
- Vodný park v dunajských luhoch s lodným okruhom
- Obchod s predajom rastlín
- Regionálne špeciality na terase pri jazierku s leknami a vodnými prvkami
Návrhy na ekologické záhradníctvo môžete získať počas prehliadky ukážkových záhrad so sprievodcom. Prístupy, chodníky cez záhrady, toalety a reštaurácia sú bezbariérové.
Návrat domov vo večerných hodinách.
Nástupné miesta na trase Nováky, Bánovce, Trenčín.
Cena výletu 44 Eur
Cena zahŕňa autobusovú dopravu a služby sprievodcu.
V cene výletu nie je vstupné, orientačne: Tullnské záhrady 11,50 Eur (cena so skupinovou zľavou, inak 15 Eur), vláčik 2 Eur, člnkovanie – kanoe pre 4 osoby 16 Eur, rodný dom Egona Schieleho 2 Eur.
Jedinečnosťou je ekologická a udržateľná orientácia záhrad, dodržiavanie kritérií Príroda v záhrade, teda zrieknutie sa rašeliny, pesticídov a chemicko-syntetických hnojív.
Spolu s Gustavom Klimtom a Oskarom Kokoschkom patrí Egon Schiele k najvýznamnejším výtvarným umelcom viedenskej moderny. Narodil sa 12. júna 1890 v rodine železničiarov v otcovom byte na železničnej stanici Tulln. Už ako desaťročný chlapec vynikal svojím maliarskym talentom. V Tullne strávil prvých 11 rokov svojho života. Toto obdobie malo trvalý vplyv na Schieleho tvorbu. Maľby železničných lokomotív a vagónov boli prvými prácami umelca v detstve.
Egon Schiele podľahol španielskej chrípke 30. októbra 1918 vo veku iba 28 rokov. V tom čase už jeho dielo čítalo viac ako 3000 umeleckých diel. Jeho presvedčenie vyjadrené na smrteľnej posteli, že jeho obrazy budú visieť v najväčších svetových múzeách, sa ukázalo ako pravdivé.