Termálne jazero Hévíz

Termálne jazero Hévíz

Jazero Hévíz je najväčším biologicky aktívnym prírodným jazerom s liečivou termálnou vodou na svete. Je obkolesené 50 ha lesom, ktorý zaručuje nezvyčajnú, jedinečnú mikroklímu. Biologickú stabilitu jazera zabezpečuje teplota vody, ktorá neklesne pod 22°C ani počas najchladnejších zimných dní. Nenapodobniteľná liečivá sila vody sa využíva na liečenie chorôb pohybového ústrojenstva, je účinná pri liečbe ženských chorôb, znižuje zápaly, bolesti, je ideálna pre obehový systém. Príjemná teplota vody umožňuje dlhé kúpanie sa.

 

Program zájazdu 3 dni

 

1.deň.

Našou prvou zastávkou bude Veszprém – mesto kráľovien. Vychutnáme si priateľskú a historickú atmosféru tisícročného mesta, pozrieme najznámejšie pamiatky: katedrálu sv. Michala, arcibiskupský palác, kaplnku Gizely a kaplnku sv. Juraja, františkánsky kostol, viadukt, múzeum Gizely, radnicu a nevynecháme ani dominantu mesta – vežu, z ktorej strážili mesto nie len pred požiarmi.

Príchod do Hévíz, ubytovanie, kúpanie v termálnom jazere medzi rozkvitnutými leknami. Večera v hoteli, osobné voľno, nocľah.

2.deň.

Raňajky v hoteli, odchod do mesta Keszthely, hlavného mesta Balatonu. Vďaka historickým pamiatkám, múzeám a pozoruhodnostiam je jedným z najnavštevovanejších miest Maďarska. Pozrieme si tu kaštieľ, lovecké múzeum, výstavu kočov, modely vláčikov, nádherný park. Kto chce, môže tiež navštíviť múzeum marcipánu, stredoveké erotické múzeum, múzeum bábik, výstavu parlamentu, ktorý je urobený z ulít slimákov, múzeum cadillacku a ďalšie. 

Príchod na hotel, večera. Ochutnávka vína v rímskej pivnici vo vinárskej oblasti Egregy.

3.deň.

Raňajky, kúpanie v jazere, potulky mestom. Odchod domov.

Zastavenie sa v meste Herend, návšteva manufaktúry so svetoznámou porcelánkou. Manufaktúra Herend v Maďarsku dodávala porcelán pre cisára Františka Jozefa I. a jeho manželku, anglickú kráľovnú Viktóriu a bohatú šľachtu v celej Európe. Dnes porcelán Herend nemá ozajstného súpera. Pokladá sa za svetovo najkvalitnejší porcelán a hodnotou sa rovná zlatu. Jeho výroba je súčasťou Maďarského dedičstva.

Cena zájazdu 189 Eur

 

V cene je zahrnutá autobusová doprava, služby sprievodcu, 2x ubytovanie – dvojlôžková izba vo Wellness Hoteli Danubius Health Spa Resort 4*, 2x polpenzia – bohaté bufetové stoly, welcome drink, Fitness Club, Wellness program – jacuzzi, fínska sauna, infra sauna, aroma sauna, záhradná sauna, termálny bazén, vonkajší termály bazén s terasou, zážitkový bazén s hudbou a svetelnými efektami večer, zapožičanie županu, povinné zmluvné poistenie zájazdu v zmysle zákona.

V cene nie vstupné, orientačne: Keszthely kaštieľ + výstava kočov 2500 HUF, prípadné ostatné výstavy, kúpanie v liečivom jazere 2000 – 3000 HUF, Herend: manufaktúra + múzeum 2200 HUF, ochutnávka vína podľa vlastného výberu.

HODNOTENIA
Niekde som čítala, že máme zbierat zážitky, nie veci. Znova som si po ne zašla s DMC Slovakia and beyond a vybrala som si kúpeľné mestečko Hévíz. A opäť nesklamali. Tri dni perfektne rozdelené medzi wellness, kultúru, pamiatky, oddych. Navštívila som múzea od výmyslu sveta - napríklad aj múzeum erotiky. Hotel nemal chybu, skvelá strava. A keď je ešte aj počasie objednané ako z katalógu, tak opätovne dávam 5* z 5. Andrea Valková, Nitrianske Pravno
Super zorganizovaný zájazd. Úžasný hotel, v takom sme ešte neboli. Poliečili sme si staré kĺby, veľa sme videli, zažili. Tánička a Paľko Báažovci, Bánovce nad Bebravou