Termálne jazero Hévíz

Termálne jazero Hévíz

Doprajte si oddych, regeneráciu a relax!
Jazero Hévíz je najväčším biologicky aktívnym prírodným jazerom s liečivou termálnou vodou na svete. Je obkolesené päťdesiatimi hektármi lesa, ktorý zaručuje nezvyčajnú, jedinečnú mikroklímu. Biologickú stabilitu jazera zabezpečuje teplota vody, ktorá neklesne pod 22°C ani počas najchladnejších zimných dní.
Nenapodobniteľná liečivá sila vody sa využíva na liečenie chorôb pohybového ústrojenstva, je účinná pri liečbe ženských chorôb, znižuje zápaly, bolesti, je ideálna pre obehový systém. Príjemná teplota vody umožňuje dlhé kúpanie sa.

 

1.deň

Našou prvou zastávkou bude Veszprém – mesto kráľovien. Vychutnáme si priateľskú a historickú atmosféru tisícročného mesta, spoznáme najznámejšie pamiatky: katedrálu sv. Michala, arcibiskupský palác, kaplnku Gizely, kaplnku sv. Juraja, františkánsky kostol, radnicu s radničnou vežou, z ktorej strážili mesto nie len pred požiarmi.

Príchod do Hévízu, ubytovanie, kúpanie v termálnom jazere medzi rozkvitnutými leknami, alebo wellness v hoteli. Večera, osobné voľno, nocľah.

2.deň

Odchod do mesta Keszthely, hlavného mesta Balatonu. Vďaka historickým pamiatkam, múzeám a pozoruhodnostiam je jedným z najnavštevovanejších miest Maďarska. Promenáda na nábreží Balatonu.

Centrum mesta – kaštieľ, lovecké múzeum, výstava kočov, modely vláčikov, nádherný park. Kto chce, môže tiež navštíviť múzeum marcipánu, stredoveké erotické múzeum, múzeum bábik, výstavu parlamentu, ktorý je urobený z ulít slimákov, múzeum cadillacku a ďalšie. 

Príchod do hotela, wellness, večera. Návšteva rímskej pivnice vo vinárskej oblasti Egregy, posedenie pri víne.

3.deň

Kúpanie v termálnom jazere, alebo prechádzka a nákupy v centre mesta.

Mesto Herend, návšteva manufaktúry so svetoznámou porcelánkou. Manufaktúra Herend v Maďarsku dodávala porcelán pre cisára Františka Jozefa I. a jeho manželku, anglickú kráľovnú Viktóriu, ako aj pre bohatú šľachtu v celej Európe. Dnes porcelán Herend nemá ozajstného súpera. Pokladá sa za svetovo najkvalitnejší porcelán a hodnotou sa rovná zlatu. Jeho výroba je súčasťou Maďarského dedičstva.

Návrat domov vo večerných hodinách.

 

Cena pobytovo – poznávacieho zájazdu je 239 Eur

 

V cene je zahrnutá: doprava zájazdovým autobusom, služby sprievodcu, 2x ubytovanie v overenom Ensana Thermal Hévíz Hoteli 4*, 2x polpenzia – bohaté bufetové stoly + soft drink/ káva/ čaj, neobmedzené využitie vodného sveta, saunového sveta, Fitness Club, športový program 

V cene nie vstupné, orientačne: Keszthely kaštieľ + výstava kočov 3000 Ft, kúpanie v liečivom jazere 2500 – 3500 Ft, Herend manufaktúra + múzeum 3300 Ft, konzumácia vína, pobytová daň 2 Eur/noc, príplatok za jednolôžkovú izbu 50 Eur/ pobyt, miestenka v autobuse 5 Eur 

Prednosti hotela Ensana Thermal Hévíz – Tradícia a profesionalita, ďalej:
* lokalita – centrum mesta, no tiché prostredie, 300 m od termálneho jazera
* stravovacie služby s variáciami kulinárskych zážitkov
* kvalitná medicínska starostlivosť, vysoko profesionálny personál
* vlastný termálny wellness s liečivou vodou jazera Hévíz
* atraktívne spa a wellness zariadenie, 6 bazénov, 4 sauny, nový saunový svet
* Emporium Beauty Salón s množstvom beauty a wellness služieb
* zážitkový bazén s hudbou a svetelnými efektami večer
* zapožičanie županu zdarma
* Premier Fitnes Club

HODNOTENIA
Znova som si zašla pre zážitky s DMC Slovakia and beyond a vybrala som si kúpeľné mestečko Hévíz. A opäť nesklamali. Tri dni perfektne rozdelené medzi wellness, kultúru, pamiatky, oddych. Navštívila som múzea od výmyslu sveta - napríklad aj múzeum erotiky. Hotel nemal chybu, skvelá strava. Opätovne dávam 5* z 5. Andrea Valková, Nitrianske Pravno
Super zorganizovaný zájazd. Úžasný hotel, v takom sme ešte neboli. Poliečili sme si staré kĺby, veľa sme videli, zažili. Báažovci, Bánovce nad Bebravou