Termálne jazero Hévíz a Balaton

Termálne jazero Hévíz a Balaton

Jazero Hévíz je najväčším biologicky aktívnym prírodným jazerom s liečivou termálnou vodou na svete. Je obkolesené päťdesiatimi hektármi lesa, ktorý zaručuje nezvyčajnú, jedinečnú mikroklímu. Biologickú stabilitu jazera zabezpečuje teplota vody, ktorá neklesne pod 22°C ani počas najchladnejších zimných dní.
Nenapodobniteľná liečivá sila vody sa využíva na liečenie chorôb pohybového ústrojenstva, je účinná pri liečbe ženských chorôb, znižuje zápaly, bolesti, je ideálna pre obehový systém. Príjemná teplota vody umožňuje dlhé kúpanie sa.
Doprajte si oddych, regeneráciu a relax!

 

Program zájazdu.

1. deň

Odchod z Prievidze v skorých ranných hodinách.

Mesto ležiace na sútoku riek Dunaj a Váh, mesto s bohatou históriou, to je Komárno. Mesto má jedno z najkrajších námestí na Slovensku, Námestie Európy. Tento unikátny projekt je najväčšou turistickou atrakciou Komárna. Je to komplex stavieb s typickými prvkami architektúry 45 európskych krajín a regiónov. Na námestí sa nachádza aj hudobný pavilón, sochy patrónov Európy, 33 metrov vysoká vyhliadková veža a katakomby v podzemí.

Krasové pramene rašelinísk a zábavný náučný chodník v Tate. 1,5 km dlhá eko trasa so štyridsiatimi tromi zastávkami, ktorá interaktívnym spôsobom prezentuje prírodné poklady areálu. Cesta plná dobrodružstiev po lanových mostoch a člnoch, fascinujúca divočina krasových prameňov, domov jedinečnej flóry a fauny, vrátane vysoko ohrozených druhov.

Príchod do Hévízu, ubytovanie,  wellness v hoteli, večera, osobné voľno.

2. deň

Celodenný pobyt v Hévíze. Kúpanie v termálnom jazere medzi rozkvitnutými leknami, prechádzka kúpeľným mestom, wellness v hoteli. 

Návšteva vínnej pivnice vo vinárskej oblasti Egregy, posedenie pri víne.

3. deň

Zrúcanina hradu nad jazerom Balaton, Szigligeti Vár. Výdatná prechádzka za krásnou panorámou, hradom, barokovou kuchyňou, kaplnkou, výstavou zbraní a galériou.

Maďarské more – Balaton je najväčšie a najteplejšie jazero v strednej Európe a ponúka množstvo zážitkov. Pláž v mestečku Szigliget, možnosť plavby do Keszthely. Návrat do hotela.

Osobné voľno, kúpanie v termálnom jazere, alebo prechádzka a nákupy v centre mesta, wellness.

4. deň

Odchod z hotela do mesta Siófok, ležiaceho na južnom brehu Balatonu.
Prechádzka po Petöfiho promenáde, vyhliadkové ruské koleso, krásne výhľady na opačnú stranu Balatonu.  Vodná veža s vyhliadkou.

Návšteva zámku Bory (Bory Vár), ktorý je často označovaný ako európsky Taj Mahal. Hrad sa stal symbolom večnej lásky a príkladného manželstva. Má 7 veží, 30 miestností, 3 ateliéry.

Návrat domov vo večerných hodinách.

Nástupné miesta Prievidza, Nováky a smer Nitra.

 

Cena pobytovo – poznávacieho zájazdu  369 Eur

 

V cene je zahrnutá: doprava zájazdovým autobusom, služby sprievodcu, 3x ubytovanie v overenom Ensana Thermal Hévíz Hoteli 4*, 3x polpenzia – bohaté bufetové stoly, neobmedzené využitie vodného sveta, saunového sveta, Fitness Club, športový program. 

V cene nie vstupné, orientačne: Náučný chodník Tata 2000/1500 Ft, Szigligeti Vár 2000 Ft, Bory Vár 2000 Ft, kúpanie v liečivom jazere 4500/4000 Ft, konzumácia vína, pobytová daň 2,20 Eur/noc, príplatok za jednolôžkovú izbu 75 Eur/ pobyt, miestenka v autobuse 7 Eur 

Prednosti hotela Ensana Thermal Hévíz – Tradícia a profesionalita, ďalej:
* lokalita – centrum mesta, no tiché prostredie, 300 m od termálneho jazera
* stravovacie služby s variáciami kulinárskych zážitkov
* kvalitná medicínska starostlivosť, vysoko profesionálny personál
* vlastný termálny wellness s liečivou vodou jazera Hévíz
* atraktívne spa a wellness zariadenie, 6 bazénov, 4 sauny, nový saunový svet
* Emporium Beauty Salón s množstvom beauty a wellness služieb
* zážitkový bazén s hudbou a svetelnými efektami večer
* zapožičanie županu zdarma
* Premier Fitnes Club

NA ZÁVER
Na námestí v Komárne možno obdivovať sochy patrónov Európy, napr. Márie Terézie, Mateja Korvína, Panny Márie a iných. Dotvárajú jedinečnú atmosféru nádvoria.
Krasové pramene rašelinísk v Tate vyschli v roku 1973 v dôsledku ťažby. Po jej odstavení sa o pár rokov opäť objavili. Z prameňov vyviera slabo sýtená voda s teplotou 20-22°C. Región je domovom jedinečnej flóry a fauny, vrátane vysoko ohrozených druhov, lekna bieleho a iskerníka. Významná je miestna vtáčia fauna sovy ušatej, kačíc a mnohých ďalších.