Telč, Budějovice, Český Krumlov, 29. august – 1. september

Telč, Budějovice, Český Krumlov, 29. august – 1. september

Južné Čechy patria k najlákavejším miestam strednej Európy vďaka svojej malebnej prírode a historickému bohatstvu. Kraj po stáročia spravovaný ľuďmi v súlade s prírodou, svojou krásou prekvapí každého návštevníka. Kto príde za historickými pamiatkami, pochopí, ako bohaté museli byť šľachtické rody a akí vynikajúci umelci a remeselníci tu žili.

 

Program zájazdu 

 

1. deň

Odchod do Čiech v skorých ranných hodinách.
Moravské mesto Telč s prekrásnym historickým námestím, lemovaným gotickými a renesančnými meštianskymi domami s klenbami, kaviarňami, reštauráciami a bohato zdobenými štítmi. Prehliadka historického centra a renesančného zámku s priľahlým parkom. Rybníky, parky, románska „Věž Sv. Ducha“, kostol sv. Jakuba s vyhliadkovou vežou.

Presun do Českého Krumlova, ubytovanie, osobné voľno.

2. deň

Historický okruh Českým Krumlovom. Od Hotela Růže až po Hrad a zámok nás očarí spleť krivolakých stredovekých uličiek, malebné meštianske domy, romantické zákutia, námestie Svornosti, kaviarne aj stredoveké krčmy, kostol Sv. Víta a kostol Sv. Jošta, Parkán, Latrán i lazebňa.

Prehliadka zámku a hradu Český Krumlov, ktorý je druhou najväčšou šľachtickou rezidenciou ČR po Pražskom hrade. Fakultatívne možno navštíviť zámocké barokové divadlo, zámockú vežu – Hrádok a rôzne múzeá, galérie. Osobné voľno.

Večerné divadelné predstavenie Horor Dracula  bude nezabudnuteľným zážitkom. Dej sa odohráva na ploche takmer jedného hektára zámockého parku a budeme ho sledovať z otáčavého hľadiska.
Démon gróf Dracula opúšťa svoj hrad v Transylvánii, aby rozšíril svoje pole pôsobnosti a našiel ženu, ktorej portrét ho okúzlil. Nikto netuší, aký je tento uhrančivý cudzinec nebezpečný.

3. deň

Hluboká nad Vltavou. Vláčik nás odvezie k romantickému zámku, ktorý je pýchou celej ČR. Prehliadka rozprávkového zámku a francúzskej záhrady. 

Návšteva Zoologickej záhrady Ohrada. V ZOO susediacej so zámkom nájdeme viac ako 256 druhov zvierat. ZOO venuje pozornosť hlavne ohrozeným druhom z Európy, nechýbajú expozície fauny a flóry Austrálie, Ameriky, Ázie a Afriky.

Návrat do Českého Krumlova, osobné voľno.
Večerná plavba na Vltave. „Voroplavba“ nám odhalí za súmraku krásy večerného mesta z vodnej hladiny. Preplávame na plti meandrom mesta a zídeme dva splavy. 50 minútovú plavbu zakončíme pri mestskom pivovare.

4. deň

České Budějovice, metropola južných Čiech, ležiaca na sútoku riek Vltava a Malše má najväčšie námestie v ČR a jedno z najväčších v Európe. V jeho strede stojí baroková Samsonova fontána, neďaleko ktorej je v dlažbe zasadený bludný kameň, pripomínajúci miesto stredovekého popraviska. 

Všetky domy na námestí okrem radnice patrili najzámožnejším občanom a šľachticom a dodnes stoja na pôvodných stredovekých parcelách. Z veľkej časti majú gotické jadro a ich súčasná podoba je renesančná, alebo baroková. Najkrajší pohľad na mesto je zo 72 m vysokej Čiernej veže. Vo veži nájdeme niekoľko zvonov, najväčší Bummerin váži 3700 kg.

Svetoznámy ležiak Budweiser Budvar. Tradičná výroba chmelového moku pivovarníkmi, ktorí už viac ako 700 rokov pripravujú pivo podľa originálnej receptúry. Exkurzia v pivovare s ochutnávkou piva, zakončená obedom v štýlovej pivnici Budvar .

Návrat domov v neskorých večerných hodinách.

Nástupné miesta na trase Prievidza, Trenčín, Brno.

 

Cena zájazdu od 243 Eur

 

V cene zájazdu je zahrnutá doprava zájazdovým autobusom, 3x ubytovanie v penzióne v Č. Krumlove, 3x raňajky, prehliadky podľa programu bez vstupov, sprievodcovské služby, zákonné poistenie CK.
Cena zájazdu podľa kategórie ubytovania. (Vybavenie izby, veľkosť, komfort, počet lôžok na izbe a podobne):
Kat C (Basic/ Eko) 243 Eur
Kat B (Standard) 263 Eur
Kat A (Standard/ Superior) 283 Eur
Kat A+ (Comfort/ Deluxe) 303 Eur

V cene nie je zahrnutý lístok do divadla 920 Kč,  Zámok Telč 220/180 Kč, Zámok Český Krumlov 240/190 Kč, Zámok Hluboká 240/190 Kč, vláčik, ZOO Hluboká 150/110 Kč, plavba na plti 480 Kč, exkurzia Budvar 220 Kč, obed v pivnici Budvar, miestenka v prednej časti autobusu 8 Eur, príplatok za dvojsedadlo 90 Eur, pobytová daň 2 Eur/noc. (Ceny vstupov sa môžu mierne zmeniť.)

Cestovná kancelária nezaručuje odohranie divadelného predstavenia v zámockej záhrade. Všetko závisí od počasia a možných opatrení vyššej moci. Splav Vltavy je podmienený dostatočnou hĺbkou vody.

Južné Čechy vo Filme
Juhočeské rybníky, lúky, kopce, hrady, zámky, zrúcaniny. To všetko láka desaťročia filmové štáby z domova i zo zahraničia do Južných Čiech. Juhočeská krajina je pre nich podmanivá.
K najznámejším snímkom patria Čertova nevesta, Iluzionista, Rozmarné léto, Zlatovláska, Johanka z Arku, Po strništi bos, Jen ho nechte ať se bojí, Babovřesky, Pyšná princezná, Ján Hus, trilógia Slunce seno.. a mnohé ďalšie.