Tatranský ľadový dóm a TrickLandia

Tatranský ľadový dóm a TrickLandia

Prežite krásny zimný čas v Tatrách a odneste si nezabudnuteľný zážitok z Tatranského ľadového dómu na Hrebienku, ktorý sa tento rok ponesie v téme Katedrála Notre-Dame, tiež nazývaná aj Chrám Matky Božej v Paríži. Na majstrovskom diele sa podieľalo kompletne 18 sochárov z Litvy, Nemecka, Poľska, Česka a Slovenska. Hlavným staviteľom je aj tento rok Adam Bakoš. Na stavbu sa použilo neuveriteľných 1880 blokov ľadu, ktoré dokopy vážia viac ako 225 ton.
Čo je skutočnosť a čo klam? Navštívte s nami najzábavnejšiu slovenskú galériu – TrickLandiu. Budeme chcieť odhaliť čo najviac trikov. Je to vzrušujúce a zábavné pre deti aj dospelých!

 

Program zájazdu

Odchod do Vysokých Tatier v ranných hodinách.
Zo Starého Smokovca presun peši, alebo lanovkou na Hrebienok. Prehliadka unikátneho ľadového dómu. Osobné voľno. (Z Hrebienka sa ľahko dostaneme k vodopádom Studeného potoka, Rainerovej útulni, alebo Bilíkovej chate.)

Návšteva TrickLandie. TrickLandia je miesto, kde zažijeme jedinečné putovanie Slovenskom v galérii Trick-Artu a optických ilúzií. V jej priestoroch nájdeme námety slovenských ľudových povestí, rozprávok, ako aj reálie obcí a zámkov Slovenska. Je rozložená na ploche 500 m2, na ktorých sa nachádza 24 atrakcií.

Cestou domov prechádzka okolo zimného Štrbského plesa. Návrat domov vo večerných hodinách.

Poznámka: TrickArt je umenie, ktoré vytvára vizuálne ilúzie. Tie sú postavené na zobrazovaní predmetov, akoby naozaj existovali, no v skutočnosti ide len o dvojrozmerné kresby. Ide o hru medzi umelcom a návštevníkom. Nič nie je tak, ako sa na prvý pohľad zdá. Všetko je v našej hlave. Jednoducho, na prvý pohľad máme pocit, že veci sú skutočné, až po premýšľaní o nich prídeme na to, že sa jedná len o trik.

Cena zájazdu 19 Eur

 

V cene je zahrnutá doprava zájazdovým autobusom, služby sprievodcu, povinné zmluvné poistenie zájazdu v zmysle zákona

V cene nie je vstupné: Tricklandia 6 Eur (po skupinovej zľave),  spiatočná jazda na Hrebienok 11/9/7 (dospelí/študenti/deti).

Nástupné miesta Nováky, Prievidza, Nitrianske Pravno

 

HODNOTENIA
Mala som možnosť s CK navštíviť Hrebienok a okolie Vysokých Tatier. S touto CK všetkym odporúčam akýkoľvek vylet. Vodič aj sprievodca všetko na jednotku. ĎAKUJEM a už sa teším na ďalší výlet... Ľubomíra Hrčková, Bánovce nad Bebravou