Sviatočná Viedeň

Sviatočná Viedeň

Vydajte sa s nami na prechádzku cisárskym mestom a spoznajte jeho významné i netradičné pamiatky. Nájdeme tu všetko pokope. Históriu, architektúru, tradície, kultúru, umenie, jedlo, pitie, nakupovanie i svet živočíšnej ríše.
A ktorých slávnych Viedenčanov by ste mali poznať? Určite Máriu Teréziu, cisára Františka Jozefa, cisárovnú Alžbetu, W. A. Mozarta, Johanna Straussa, Gustáva Klimta, Otta Wagnera, a mnoho ďalších.

 

Program výletu

Prehliadka zámockého areálu Belvedere. Horný a Dolný zámok, rozsiahla francúzska záhrada. Celý areál patrí k najkrajším barokovým stavebným dielam Európy a je zapísaný na zozname Svetového dedičstva UNESCO.

Hundertwasserov dom. F. Hundertwasser vytvoril v rokoch 1983 – 1985 neobyčajný pestrofarebný obytný dom, ktorý je magnetom pre mnohých turistov. Tento rakúsky umelec bol silne ovplyvnený architektúrou Antoniho Gaudího.

Krátka autobusová prehliadka historickej časti mesta po Ringstrasse.

Kostol minoritov ukrývajúci mozaikovú kópiu slávnej fresky – Posledná večera Leonarda da Vinciho.

Historické centrum Viedne. Vnútorné mesto je bohaté na množstvo historických budov a múzeí. Čo uvidíme ďalej? Symbol Viedne a najvýznamnejšiu gotickú stavbu Rakúska Katedrálu Sv. Štefana, promenádu Graben, Kohlmarkt s morovým stĺpom, historickú kaviareň Julius Meinl, kaviareň Demel, bývalú rezidenciu Habsburgovcov – Hofburg, sídlo rakúskeho prezidenta, budovu radnice.

Osobné voľno. Vychutnáte si mesto valčíkov posedením pri kávičke, maškrtením na známej Sacherovej torte, alebo dobrom Wienerschnitzli.

Individuálne možnosť navštíviť Weltmuseum (svetové zbierky Habsburgovcov), Sisi museum – Hofburg, Natural History museum, Time travel Vienna a podobne.

Návrat domov v neskorých večerných hodinách.

Nástupné miesta Prievidza, Nováky a smer Trenčín, Bratislava.

 

Cena výletu 44 Eur

 

V cene je zahrnutá autobusová doprava, parkovné, profesionálne sprievodcovské služby.

V cene nie je zahrnutá miestenka v autobuse 3 Eur, zapožičanie audiosystému 3 Eur, individuálne vstupy. 

ZAUJÍMAVOSTI
Belvedere - veľkolepá rezidencia princa Eugena Savojského. Dnes je tu vystavená okrem iného najvýznamnejšia kolekcia rakúskeho umenia. K jej vrcholom patria zlaté obrazy Gustava Klimta, majstrovské diela Egona Schieleho, no aj prominentné diela francúzskeho impresionizmu.
Mimo centra Viedne stojí ďalšie zaujímavé Hundertwasserovo dielo, spalovňa odpadu Spittelau.
Vedeli ste, že strechu Dómu Sv. Štefana pokrýva asi 230 000 strešných tašiek?
Za katedrálou nájdete pôvabné kľukaté uličky. V Domgasse kedysi býval Mozart, ktorému je tu venované múzeum.
Trieda Kärntner Strasse existovala už v dobe rímskej. Dnes je to nákupná trieda, akú nájdeme v každej európskej metropole.