Schladming – Dachstein, lyžovačka

Schladming – Dachstein, lyžovačka

Ramsau am Dachstein je jedným z najpopulárnejších letovísk v Rakúsku. Nádherná krajina s masívom Dachstein pohľadí Vašu dušu, čerstvý a čistý vzduch dodajú silu Vášmu telu. Hotel Tischlbergerhof leží na úpätí masívu Dachstein, na krásnom slnečnom a pokojnom mieste priamo pri lyžiarskom vleku Rittisberg Süd. Bežecké lyžovanie Eldorado tu má 150 km klasických tratí a 50 km zimných turistických chodníkov!

 

Program lyžiarskeho zájazdu 5 dní

 

Zjazdové lyžovanie, zimná turistika, klasické lyžovanie, aj adrenalínový zážitok.

Stredisko Rittisberg v Ramsau am Dachstein – 13 km zjazdových tratí, 8 vlekov, prevýšenie 601 m (1035 – 1636 m)

Stredisko 4 BERGE SKI, 4 kopce SCHLADMING DACHSTEIN so známymi lyžiarskymi horami Hauser Kaibling, Planai, Hochwurzen, Reiteralm, dĺžka zjazdoviek je 123 km, 47 vlekov, prevýšenie 1287 m (728 – 2015 m). Stredisko zimných športov ponúka moderné lyžiarske vleky, kulinárske špeciality v horských chatách, zábavu pre deti a rodiny, detské lyžiarske školy.

Úchvatný je panoramatický výhľad na celé štajerské údolie Ennstal z najvyššieho bodu strediska Hauser Kaibling – 2015 m.

Lyžovačka na ľadovci Dachstein. Najvyšší most v Rakúsku na Dachsteine vo výške 2700 m a Schody do prázdna. Nové atrakcie Rakúska ponúkajú nezabudnuteľný adrenalínový zážitok.

Stredisko Flachau (920 m) ponúka 250 km zjazdoviek všetkých stupňov náročnosti a 96 vlekov. Lyžiarsky región Ski amadé je meradlom vysokej kvality zimných stredísk. Najvyšší bod strediska je 2188 m. 

Počas lyžiarskeho zájazdu navštívime postupne 4 vyššie uvedené lyžiarske strediská. Každý deň jedno. 

 

Cena zájazdu 585 Eur (osoba na izbe kategórie A)

 

Cena zahŕňa: dopravu zájazdovým autobusom, 4x kvalitné ubytovanie hotel Tischlbergerhof 3* priamo vedľa lyžiarskeho svahu Rittisberg a bežkárskej trati, wellness – saunový svet, 4x bohatá polpenzia, služby sprievodcu. Izba kategórie B 557 Eur/osoba pobyt, kategória C 541 Eur/osoba pobyt. Cena pre dieťa sa odvíja od veku dieťaťa, druhu izby a počtu osôb na izbe – na vyžiadanie.

V cene zájazdu nie sú zahrnuté skipasy, orientačne  Schladming 62 Eur, Rittisberg 42 Eur (dospelá osoba/ deň), pobytová daň 3,50 Eur/noc, cestovné poistenie a poistenie storna zájazdu.

Zájazd je pre 16 – 22 osôb.

 

NA ZÁVER
Stredisko Schladming je známe mnohými pretekmi v alpskom lyžovaní a Planai poznáme ako vrch Svetového pohára.
Flachau ležiaci v srdci Salzburska je domovom slávnych majstrov sveta Hermanna Maiera (lyže) a Manuely Riegler (snowboard), je dejiskom závodov svetového pohára v alpskom lyžovaní i obľúbeným cieľom zimnej turistiky.
Ramsau 1135 m - nadchne hlavne priaznivcov klasického lyžovania.