Rozprávkove Košice

Rozprávkove Košice

Žiadne slovenské mesto nesústreďuje toľko jedinečných pamiatok pohromade ako košické Hlavné námestie. Prechádzka historickým centrom patrí k najkrajším zážitkom pri návšteve metropoly východu. Pred holokaustom boli Košice mestom s jednou z najväčších a najprominentnejších židovských komunít na území dnešného Slovenska. Zanechané pamiatky tejto doby dotvárajú mesto a rozprávajú svoje smutné príbehy. Svojou krásou, atmosférou a unikátnosťou vytvárajú z tejto prehliadky jedinečný zážitok.
Počas adventu mesto ožije vianočnou atmosférou a programom, ktorý pripravuje takmer celé mesto. Lahôdky, varené vínko, medovina, horúci nápoj Košické zlato, anjelská kapustnica, ľadové sochy, originálne suveníry a prekrásny vyrezávaný Betlehem sú synonymá Košických Vianoc, ktoré zdobia každodenný program na Hlavnej ulici.

 

Program zájazdu

Navštívime Kaštieľ Betliar – skutočne luxusné sídlo, ktoré bolo postavené pre účely reprezentácie svojich majiteľov. Gróf Emanuel I. Andrássy využíval rezidenciu predovšetkým ako poľovnícke sídlo a múzeum pre svoju bohatú zbierku. Inšpiroval sa predovšetkým anglickými vidieckymi sídlami, no na kaštieli môžeme nájsť aj prvky ovplyvnené francúzskou architektúrou. Andrássyovcov radíme medzi najvýznamnejších aristokratov Európy 19. storočia. Celý zbierkový fond múzea tvorí pozostalosť po ich rodine.

Presun do Košíc. Čaká nás prechádzka Starým mestom so sprievodcom. Objavíme fascinujúce skvosty Košíc opradené legendami a dostaneme sa aj na ďalšie miesta, ktoré sú bežným turistom ukryté v bočných uličkách. Objavíme stredoveké opevnenie Košíc a žalára, palác na brehu rieky, zákutia mestského parku, miesto kde je uložený zlatý poklad a nevynecháme ani Dóm sv. Alžbety. Prechádzku ukončíme na Košických vianočných trhoch a osobným voľnom. Návrat domov neskoro večer.

Cena zájazdu 28 Eur

 

Cena zahŕňa: dopravu zájazdovým autobusom, služby sprievodcu, zákonné poistenie CK

Cena nezahŕňa: vstupné múzeum Betliar 8,-Eur

HODNOTENIA
Košice sú naozaj krásne, splnila som si dávny sen. Andrea, Nitrianske Pravno