Rakúska príroda na dvoch kolesách, 11. – 14. júl

Rakúska príroda na dvoch kolesách, 11. – 14. júl

Krásne čistú i divokú prírodu, impozantné hory, panoramatické výhľady, priezračné bystriny, to všetko nájdeme počas štyroch dní v oblasti Saalachtal. S približne 400 km turistických chodníkov, horských chodníkov a dobre rozvinutou sieťou cyklotrás ponúka dovolenkový región Saalachtal najlepšie podmienky pre Vašu dovolenku v rakúskych horách. Vychutnajte si pokoj regiónu a načerpajte s nami nové sily.

Program zájazdu

1. deň

Odchod z Prievidze v skorých ranných hodinách do Rakúska.

Cyklo výlet okolo jazera Mondsee v dĺžke 25 km.  Toto jediné súkromné jazero Rakúska má najteplejšiu vodu regiónu, ktorej teplota dosahuje v lete 26°C. V trhovom mestečku Mondsee nájdeme vzácnu Baziliku sv. Michala s mohutným oltárom v čiernej a zlatej farbe.

Presun do Salzburska. Ubytovanie v dedinke Sankt Martin bei Lofer, v hoteli Hochmoos. Hotel je situovaný na jednom z najkrajších miest celého údolia. Saalachtal, to sú štyri pôvabné dedinky v údolí na rieke Saalach, obklopené očarujúcou, takmer nedotknutou prírodou.

Osobné voľno. Peši/ na bicykli pozdĺž rieky Saalach, vyhliadky a rokliny v okolí, kostolík Maria Kirchental, večera.

2. deň

Turistika v horskom masíve Steinplatte, na miestach starovekého mora Tethys. Triasový park ponúka pravekú zábavu pre malých aj veľkých. Vyhliadková plošina nad priepasťou má tvar vejárového koralu a ponúka úchvatné výhľady.

Turistická trasa k vrcholovému krížu Steinplatte ležiacemu v nadmorskej výške 1 869 m.n.m. vedie po upravených chodníkoch. Dĺžka trasy je 8,5 km a má prevýšenie 490 m. Počas túry je možnosť občerstvenia v horských chatách.

Osobné voľno. Kúpalisko, lanovka v Loferi, cyklistika v okolí, tenis a podobne. Večera.

3. deň

Cyklo výlet z Maria Alm am Steinernen Meer do St. Martin v dĺžke 29 km.

Po trase prehliadka tiesňav Vorderkaser a Seisenberg. Nenáročná turistika povedie cez krásne hory, romantické bystriny, temné rokliny a kaňony s úžasnými vodopádmi.

Osobné voľno. Návšteva kúpaliska, prechádzka/ cyklistika údolím, Lamprechtská jaskyňa, tenis, večera.

4. deň

Odchod do Salzburgu.
Jedinečný kultúrny klenot Palác Hellbrunn a Trikové fontány (Wasserspiele). V Hellbrunne nikdy neviete, čo môžete očakávať. Isté je len jedno, čaká Vás veľa zábavy. Presne tak to zamýšľal knieža, arcibiskup Markus Sittikus.
Lesné Kamenné divadlo, magický labyrint pre malých aj veľkých.

Zájazd je vhodný pre rekreačných cyklistov, aj pre „čistých pešiakov“. Každý účastník sa zúčastňuje športových aktivít na vlastné riziko a nesie sám zodpovednosť za technický stav svojho bicykla.

Poradie programu sa môže zmeniť podľa aktuálneho počasia.

Nástupné miesta Prievidza, Nováky a smer Bratislava.

 

Cena zájazdu 389 Eur

 

V cene zájazdu je zahrnutá doprava zájazdovým autobusom, doprava bicyklov v cykloprívese, 3x ubytovanie v komfortnom hoteli Hochmoos 3*+ (izby Comfort a Suity Junior), bazén, sauna, tenisové kurty, 3x polpenzia (raňajky – bohaté bufetové stoly, večera podľa vlastného výberu – 3 chodové Menu + šalátový bufet), služby sprievodcu, vstupy do roklín, vstup do jaskyne, lanovka a kúpalisko v Loferi.

V cene zájazdu nie je pobytová daň 2,50 Eur/deň, cestovné poistenie, vstupné Hellbrunn 13,50/ 6,50 Eur, príplatok za sólo ubytovanie 75 Eur/pobyt, miestenka 8 Eur, prípadné zapožičanie E-biku. 

Zo Slovenska z kapacitných dôvodov E-biky nevezieme.

NA ZÁVER
Máte radi aktívnu dovolenku v krásnom horskom prostredí? Potom je tento zájazd určený práve Vám.
Dedinku Sankt Martin bei Lofer a celé údolie Saalachtal si jednoducho zamilujete.