Punkevná jaskyňa, priepasť Macocha, čarovný zámok Rájec

Punkevná jaskyňa, priepasť Macocha, čarovný zámok Rájec

Prírodnou raritou Moravského krasu je určite Punkevná jaskyňa s priepasťou Macocha. Jaskyňa patrí k najdlhšiemu jaskynnému systému v Českej republike, Macocha je s hĺbkou 138 m najväčšia priepasť v Čechách. Počas prehliadky budeme obdivovať nádhernú kvapľovú výzdobu a zažijeme aj vzrušujúcu plavbu temno-zelenými vodami podzemnej riečky Punkva.
Zámok Rájec nad Svitavou je architektonickým skvostom francúzskeho typu, umiestneným  v romantickom rozľahlom parku plným zelene.

 

Program zájazdu

 

Odchod z Prievidze v ranných hodinách.
Návšteva pôvabného zámku Rájec nad Svitavou, prehliadka prepychových interiérov. Interiéry zámku vynikajú bohatosťou mobiliáru, hlavne veľkou zbierkou orientálneho porcelánu, grafík, krištáľových pohárov. Zámocká knihovňa s viac ako 60 000 zväzkami patrí k najväčším zámockým knižniciam v ČR.
Prechádzka romantickým parkom. Park má rozlohu 13 ha, je ukončený veľkou lúkou, rybníkom a vodopádom.

Presun k Punkevnej jaskyni. Prehliadka majestátnej jaskyne, plavba po riečke Punkva, ktorá kedysi vyhĺbila tieto turisticky vďačné priestory. Návšteva najznámejšej priepasti Moravského krasu.  V priepasti Macocha dodnes našlo smrť okolo 60 samovrahov a neopatrných nešťastníkov, medzi nimi aj legendárna zlá macocha, podľa ktorej je priepasť pomenovaná.
Príchod domov večer.

Cena zájazdu 27 Eur (junior do 18 rokov 24 Eur)

 

V cene je zahrnutá doprava zájazdovým autobusom, služby sprievodcu, poistenie zájazdu v zmysle zákona č.170/2018 Z.z.

V cene nie je zahrnuté vstupné, orientačne plné ceny: zámocký okruh 140 Kč, jaskyňa 210 Kč, vláčik k jaskyni + lanovka k hornému mostíku Macochy, oba smery 180 Kč (combi lístok). Miestenka v prednej časti autobusu 3 Eur

Nástupné miesta: PD, Nováky a smer BN, TN

HODNOTENIA
Úžasné zážitky, krásne prostredie. Ďakujeme za príjemne strávený deň 😉 Majka Nitrica