Prírodná rezervácia Ötscher – Tormäuer

Prírodná rezervácia Ötscher – Tormäuer

To, čo zaujme milovníkov prírody aj horských dobrodruhov, je nedotknutá príroda a divoký pokoj. Súhra bizarne tvarovaných skál, hlbokých roklín, vodopádov, jaskýň, tichých lesov, jazier, vysokohorských pastvín a nádherných vyhliadok. Najvyšším vrchom prírodnej rezervácie a regiónu Mostviertel  je Ötscher s nadmorskou výškou 1893 metrov. 

 

Program výletu/ turistiky

Odchod z Prievidze o 4.00 hod smer Trenčín a Bratislava do Rakúska.

Stredne náročná turistika vhodná pre všetky vekové skupiny.

TRASA: Wienerbruck – Kaiserthron – vodopád Lassing – roklina Ötschergräben – elektráreň Wienerbruck – občerstvenie Snack bar Ötscherhias – vodopád Mirafall s výškou 70m, späť k snack baru, vodná nádrž Erlauf stausee, bufet pri parkovisku.

Dĺžka pochodu 14,2 km, prevýšenie 351 metrov, odhadovaný čistý čas 5 hodín.

Krásne jazierko Erlaufsee, krátka prestávka na fotenie cestou domov.

Nástupné miesta po trase.

 

Cena výletu 47 Eur

 

Cena zahŕňa dopravu zájazdovým autobusom a služby sprievodcu. 

V cene nie je vstupné do prírodnej rezervácia 4 Eur.

ZAUJÍMAVOSTI
Hlboké údolie Ötschergraben je známe aj ako Veľký kaňon Rakúska.
Vápenec Ötscherského masívu je tiež domovom najdôležitejšieho jaskynného systému v Dolnom Rakúsku. Niektoré jaskyne, napríklad kvapľová jaskyňa Ötscher pri Gamingu, sú sprístupnené.
Kto vystúpil na najvyšší vrchol Ötscher, neveril vlastným očiam. Zdobí ho totiž jeden meter vysoký drevený penis. K umeleckému dielu sa nikto nehlási. Miestni lanovkári prijali túto ozdobu s humorom a ponúkajú tvorcovi odmenu v podobe celosezónnej pernamentky.