Pramene západných Čiech

Pramene západných Čiech

Karlové Vary, miesto konania Medzinárodného filmového festivalu, mesto najvýznamnejších českých kúpeľov, kde vyviera viac ako 60 termálnych prameňov, pravé karlovarské oblátky, nezameniteľná Becherovka, či svetoznáma porcelánka Moser. Nič z toho Vám nesmie ujsť pri návšteve Karlovarska. K tomu majestátny hrad Bečov, stredoveký Loket so zbierkou porcelánu a spievajúca fontána v Mariánskych Lázňoch. Poďte sa s nami napiť z liečivých prameňov Západných Čiech.

 

Program 3 dni

 

1. deň

Odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách, okolo obeda príchod do Plzne. Prehliadka historického centra: Námestie republiky s gotickým kostolom sv. Bartolomeja, jeho veža (102 m) je najvyššia v strednej Európe, tajuplné historické podzemie, tretia najväčšia synagóga sveta, morový stĺp, radnica, krásne stredoveké domy okolo námestia. Divadlo, Americké námestie s pamätníkom osloboditeľov mesta.
Prehliadka pivovaru URQUELL s ochutnávkou piva. Alternatívne botanická a japonská záhrada. Presun do Karlovarska, ubytovanie.

2. deň

Návšteva stredovekého hradu Loket, ktorý sa majestátne týči nad riekou Ohře. Hrad má stále expozície porcelánu a expozíciu útrpného práva. Presun autobusom do Karlových Varov, najväčších a najvýznamnejších českých kúpeľov a miesta konania Medzinárodného filmového festivalu. Prehliadka centra kúpeľného mesta: sadová kolonáda, pramene liečivej vody. Porcelánka Moser, alebo osobné voľno. Na záver návšteva Múzea Jana Bechera s historickými pivnicami a s ochutnávkou známeho likéru, prenocovanie.

3.deň

Bečov nad Teplou, prehliadka barokového zámku Bečov, v ktorom je vystavený pozlátený relikviár sv. Maura. Po korunovačných klenotoch je to druhá najcennejšia pamiatka v Čechách.
Presun do Mariánskych Lázní, mesta, ktoré je zasadené do malebného údolia obklopeného lesmi. Prechádzka po kúpeľoch (prvorepubliková atmosféra kolonády, minerálne pramene, spievajúca fontána, Rudolfov prameň, parková výzdoba). Návrat domov vo večerných hodinách.

 

Cena zájazdu 146 Eur

 

V cene je zahrnutá: doprava zájazdovým autobusom, služby sprievodcu, 2x ubytovanie, 2x raňajky,
prehliadky podľa programu bez vstupov, vstupné do pivovaru Urquell, Múzeum J.Bechera,
povinné zmluvné poistenie v zmysle zákona.

HODNOTENIA
Dobre zostavený program. Pripomienky nemám žiadne a prajem Vašej cestovnej kancelárii veľa ďalších spokojných klientov. Oľga, Svinná
Západné Čechy sú krásne, nikdy sme tu neboli, preto sme si zájazd aj vybrali a urobili sme dobre. Krásne sú Mariánske Lázne a v Karlových Varoch by sme strávili aj viac dní. Pekné boli aj oba hrady, exkurzie do pivovaru, Moseru, aj múzeum becherovky... Iveta a Milan