Praha pre zvedavých

Praha pre zvedavých

Praha je mesto, ktoré očarí nie len na prvý raz. Vždy je v nej čo nové objavovať a preto sa sem turisti radi vracajú. Je to mesto veľmi zachovalé, s úžasnou architektúrou a množstvom krásnych starých budov, kľukatiacich sa uličiek i slávnych historických pamiatok. Vltava ako strieborná stuha rozdeľuje Prahu na dve polovice, preto sa aj jej objavovanie priam ponúka rozdeliť na dve poldenné prehliadky. „Praha pre zvedavých“ umožní spoznať hosťovi jej najznámejšie skvosty i miesta bežnému turistovi skryté.

 

Program zájazdu

1. deň

Odchod z Prievidze do Prahy v piatok o 14.30 hod. Cesta s krátkymi technickými prestávkami.
Ubytovanie, osobné voľno, nocľah.

2.deň

Prehliadka ľavého brehu Vltavy. Pražský hrad a Katedrála sv. Víta, Václava a Vojtecha, Hradčany, Nový svět.

Malá Strana, terasová Vrtbovská záhrada.
Romantický ostrov Kampa. Werichova vila, malebné domčeky, dávna história. Prvky moderného umenia –  tri miminka,  Lennonova stena, Cikajúci muži v Hergetovej tehelni, Múzeum Franca Kafky.
Slávny Karlov most – najstarší most cez Vltavu a jeden z najkrajších mostov sveta.

Osobné voľno a obed na Malej Strane. 

Lanovka na Petřín – najstaršia pozemná lanovka v ČR. Petřínský vrch – oáza kľudu nad hlavným mestom, rozhľadňa, bludisko, kaviareň, Ružová záhrada, Štefánikova hvezdáreň. 

Osobné voľno, večerná Praha.

3.deň.

Vyšehrad a jeho hlavná dominanta, bazilika svätého Petra a Pavla. Vyšehradský cintorín – miesto odpočinku najvýznamnejších českých velikánov. Presun električkou do Starého mesta.

Stredoveké uličky Starého mesta, čaro a atmosféra rušného Staromestského námestia, Týnsky chrám, malebné nádvorie Ungeltu, kostol Svätého Jakuba. Židovská štvrť Josefov a najznámejšie synagógy. Parížska ulica. Osobné voľno na Staromestskom námestí.

Václavské námestie so sochou Sv. Václava.  Národne múzeum, štátna opera, historická budova hlavnej stanice, odchod z Prahy.

Návrat domov v neskorších večerných hodinách.

 

Cena zájazdu 149 Eur

 

V cene je zahrnutá: doprava zájazdovým autobusom, 2x hotelové ubytovanie bunkového typu, 2x raňajky,  skvelý miestny sprievodca, prehliadky podľa programu bez vstupov

V cene nie je: pobytová taxa 2 Eur/os/noc, cestovné poistenie, miestenka 6 Eur, 1-lôžková izba + 25 Eur/pobyt, zapožičanie slúchadiel 50 Kč/deň

ZAUJÍMAVOSTI
Praha stovežatá, srdce Európy, matka miest, zlatá Praha, perla miest, ... snáď žiadne iné mesto nemá toľko prívlastkov. Najlepšie ju spoznáte s miestnou sprievodkyňou Evou. Je naozaj skvelá.
Obrovské hračkárstvo Hamleys poteší veľkých i malých a umožní Vám odfotiť sa s ktorýmkoľvek z Vašich superhrdinov v nadživotnej veľkosti. Reťazec Hamleys bol založený v Anglicku v roku 1760 ako najstaršie na svete.
Podľa Guinnessovej knihy rekordov je Pražský hrad najväčší historický hrad na svete. Jeho vznik sa datuje do 9. storočia a zaberá viac než 18 árov plochy. Za osvetlenie hradu môžu obdivovatelia nočnej Prahy ďakovať členom kapely Rolling Stones. Pri príležitosti ich porevolučného koncertu v roku 1990 ich Pražský hrad nadchol natoľko, že sa rozhodli podporiť jeho krásu, aby zažiaril aj v noci. Česko si osvetlenie hradu v tej dobe nemohlo dovoliť a tak kapela zaplatila nasvietenie tejto historickej budovy zo svojho vrecka.