Praha pre zvedavých

Praha pre zvedavých

Praha je mesto, ktoré očarí nie len na prvý raz, vždy je v nej čo nové objavovať a preto sa sem turisti radi vracajú. Je to mesto veľmi zachovalé, s úžasnou architektúrou a množstvom krásnych starých budov, kľukatiacich sa uličiek i slávnych historických pamiatok. Vltava ako strieborná stuha rozdeľuje Prahu na dve polovice, preto sa aj jej objavovanie priam ponúka rozdeliť na dve poldenné prehliadky. „Praha pre zvedavých“ umožní spoznať hosťovi jej najznámejšie skvosty i miesta bežnému turistovi skryté.

 

Program 3 dni 

1. deň

Odchod do Prahy v skorých ranných hodinách, cesta s krátkymi technickými prestávkami.
Prejdeme cez historickú budovu hlavnej stanice, uvidíme štátnu operu a národne múzeum. Budeme obdivovať rušné Václavské námestie so sochou Sv. Václava. Romantickými stredovekými uličkami sa dostaneme do srdca Starého mesta, kde si vychutnáme čaro a atmosféru rušného Staromestského nádvoria, Týnsky chrám, malebné nádvorie Ungeltu, kostol Svätého Jakuba, Obecní dům a Prašnú bránu. Presunieme sa do židovskej štvrte Josefov a k najznámejším synagógam. Parížskou ulicou sa vrátime na Staromestské námestie a strávime osobné voľno podľa vlastných predstáv.
Pôjdeme sa ubytovať, navečerať, oddýchnuť si a prenocovať.

2.deň

Čaká nás prehliadka ľavého brehu Vltavy. Sprievodca nás prevedie areálom Pražského hradu, nahliadneme do Katedrály sv. Víta, Václava a Vojtecha. Z Hradčanského námestia sa vydáme k Strahovskému kláštoru s vyhliadkou a ďalej na Loretánské námestie. Nerudovou ulicou sa dostaneme na Malostranské námestie.
Prejdeme oázou kľudu Malej strany – Valdštejnskú záhradu s jej palácom, fontánami, rybníkom, či sochou Herkula a najkrajšiu barokovú záhradu Prahy –  terasovú Vrtbovskú záhradu s exotickým vtáctvom.
Malý romantický ostrov Kampa ponúka malebné domčeky a dávnu históriu. Nevynecháme ani prvky moderného umenia –  tri miminka,  Lennonovu stenu, Cikajúcich mužov v Hergetovej tehelni, Múzeum Franca Kafky.
Na záver prehliadky prejdeme slávny Karlov most.
Osobné voľno, návrat na hotel, spoločná večera, nocľah.

3.deň.

Po raňajkách navštívime Vyšehrad s jeho hlavnou dominantou, bazilikou svätého Petra a Pavla a Vyšehradský cintorín – miesto odpočinku najvýznamnejších českých velikánov.
Poslednou zastávkou nášho programu bude Zámok Konopište patriaci k najvýznamnejším kultúrnym pamiatkam v ČR. Slávu získal vďaka vzácnym umeleckým zbierkam, technickým pamiatkam a výraznému architektonickému typu.
Návrat domov v neskorých večerných hodinách.

 

Cena zájazdu 129 Eur

 

V cene je zahrnuté: Doprava zájazdovým autobusom, 2x hotelové ubytovanie bunkového typu 2+3/2+2 , 2x polpenzia, rekreačný poplatok mestu, služby delegáta CK a špičkového domáceho sprievodcu, zákonné poistenie CK

V cene nie vstupné, orientačne: Vrtbovská záhrada 80 Kč, zapožičanie slúchadiel 35 Kč/deň, Zámok Konopište 200 Kč

 

HODNOTENIA
Sprievodkyňa Evka je kronika pražskej histórie, veľmi veľa sme sa dozvedeli, ďakujeme... Jana a Vlasto
Nie je čo vytknúť, skvelý zájazd, organizácia, super sprievodkyňa,...Zuzana a Jana, Prievidza
Môžem iba doporučiť, neoľutujete, i keď ste Prahu navštívili pred tým viackrát...Majka