Praha pre zvedavých

Praha pre zvedavých

Praha je mesto, ktoré očarí nie len na prvý raz. Vždy je v nej čo nové objavovať a preto sa sem turisti radi vracajú. Je to mesto veľmi zachovalé, s úžasnou architektúrou a množstvom krásnych starých budov, kľukatiacich sa uličiek i slávnych historických pamiatok. Vltava ako strieborná stuha rozdeľuje Prahu na dve polovice, preto sa aj jej objavovanie priam ponúka rozdeliť na dve poldenné prehliadky. „Praha pre zvedavých“ umožní spoznať hosťovi jej najznámejšie skvosty i miesta bežnému turistovi skryté.

 

Program zájazdu

1. deň

Odchod do Prahy v skorých ranných hodinách. Cesta s krátkymi bezpečnostnými prestávkami.

Prehliadka Prahy. Historická budova hlavnej stanice, štátna opera, Národné múzeum.
Václavské námestie, pasáž Lucerna. Františkánska záhrada, kostol P. Márie Snežnej. Malé námestie a Rottov dom.

Staromestské námestie. Radnica s orlojom, Týnsky chrám, malebné nádvorie Ungeltu, kostol Svätého Jakuba, Prašná brána. Osobné voľno.
Presun na hotel, ubytovanie.

2. deň

Areál Pražského hradu, Katedrála sv. Víta, Václava a Vojtecha.
Nový Svět, Nerudova ulica, terasová Vrtbovská záhrada.

Malá strana. Chrám Panny Márie Víťaznej a Pražské Jezuliatko.

Ostrov Kampa, Verichova vila.

Slávny Karlov most.

Plavba Pražskými Benátkami do Čertovky, múzeum Karlovho mostu. Osobné voľno.

3. deň

Vyšehrad a jeho dominanta, Bazilika svätého Petra a Pavla. Vyšehradský cintorín – miesto odpočinku najvýznamnejších českých velikánov. B. Němcová, V. Burian, W. Matuška, H. Zagorová, a ďalší.

Odchod domov.

Alternatívne návšteva Národného múzea/ Zámku Konopište/ Zámku Zruč nad Sázavou /Zámku Slavkov u Brna.

 

Cena zájazdu 198 Eur

 

V cene je zahrnutá doprava zájazdovým autobusom, ubytovanie s raňajkami v overenom hoteli iba 1,9 km od Staromáku (jedno a dvojlôžkové izby), sprievodcovské služby, zákonné poistenie CK.

V cene nie je zapožičanie audiosystému 50 Kč/deň, pobytová daň mestu 2,20 Eur/ noc, plavba cca 480 Kč, Vrtbovská záhrada 100 Kč, príplatok za sólo ubytovanie 63Eur/pobyt.

ZAUJÍMAVOSTI
Praha stovežatá, srdce Európy, matka miest, zlatá Praha, perla miest, ... snáď žiadne iné mesto nemá toľko prívlastkov. Najlepšie ju spoznáte s miestnou sprievodkyňou Evou. Je naozaj skvelá.
Obrovské hračkárstvo Hamleys poteší veľkých i malých a umožní Vám odfotiť sa s ktorýmkoľvek z Vašich superhrdinov v nadživotnej veľkosti. Reťazec Hamleys bol založený v Anglicku v roku 1760 ako najstaršie na svete.
Podľa Guinnessovej knihy rekordov je Pražský hrad najväčší historický hrad na svete. Jeho vznik sa datuje do 9. storočia a zaberá viac než 18 árov plochy. Za osvetlenie hradu môžu obdivovatelia nočnej Prahy ďakovať členom kapely Rolling Stones. Pri príležitosti ich porevolučného koncertu v roku 1990 ich Pražský hrad nadchol natoľko, že sa rozhodli podporiť jeho krásu, aby zažiaril aj v noci. Česko si osvetlenie hradu v tej dobe nemohlo dovoliť a tak kapela zaplatila nasvietenie tejto historickej budovy zo svojho vrecka.