Prachovské skaly a Český ráj

Prachovské skaly a Český ráj

Český ráj ležiaci na severovýchode Čiech je už od roku 1955 vyhlásený za Chránenú krajinnú oblasť. Ojedinelosť krajiny spočíva v spojení prírodných krás s romantikou historických pamiatok.
Mesto pod Ještědom Liberec ponúka desiatky atrakcií. Nadchne milovníkov histórie, pamiatok aj aktívnej turistiky.
Výlet, ktorý si jednoducho nemôžete nechať ujsť.
 

 

1. deň

Odchod z Prievidze do Čiech v skorých ranných hodinách.

Škoda múzeum Mladá Boleslav.  Škoda patrí k najstarším automobilovým značkám na svete. Jej príbeh začal už v roku 1895, kedy založili Václav Laurin a Václav Klement spoločný podnik. Múzeum oživuje históriu firmy v bývalých výrobných halách. Prehliadka expozície a občerstvenie v reštaurácii Škoda.

Liberec – ubytovanie v hoteli. Prehliadka centra mesta – Valdštejnské domky zo 17. storočia, divadlo F. X. Šaldy, kaviareň Pošta, synagóga, krajská knihovňa, lavička V. Havla, zastávka – Raňajky obrov, dominanta mesta – novorenesančná budova radnice na Nám. Dr. E. Beneša, ktorú poznáme zo seriálu Cirkus Humberto, alebo My všichni školou povinní.

V srdci mesta stojí Liberecký zámok obklopený nádherným parkom a lavičkami, ktorý doslova láka k odpočinku. 

2. deň

Český raj – Veľký okruh Prachovskými skalami, najatraktívnejšia a najzaujímavejšia cesta skalnými masívmi. Skalné útvary dosahujú výšku až 40 metrov. Turistická trasa nás prevedie roklinami, úžľabinami, vyhliadkami a kúzelnými zákutiami.  Stredne náročná turistika v trvaní cca 3 hodiny. Neďaleko parkoviska sa nachádza aj prírodné kúpalisko U Pelíška, pomenované po duchovi týchto skál.

Múzeum skla a bižutérie v Jablonci nad Nisou. Prehliadka expozícii: Jablonecká bižutéria od zrodu po súčasnosť, Najväčšia zbierka vianočných gúľ na svete, Design československého skla a bižutérie, a ďalšie.

Kryštofovo Údolí – malebná dedinka s typickou podještědskou architektúrou, drevený kostolík  zo 17. storočia, orloj.

3. deň

Symbol Liberca a top turistický cieľ – hora Ještěd, na vrchole ktorej stojí 94 metrov vysoké unikátne stavebné dielo skrývajúce televízny vysielač, nadčasový hotel, reštauráciu s kaviarňou a vyhliadkovú terasu. Ohromný 360° výhľad na okolité Jizerské hory, Krkonoše a mesto.

Pompézny novogotický zámok Sychrov, ktorý slúžil ako rezidencia francúzskeho rodu Rohanovcov. Poznáme ho z rozprávok Zlatovláska či Nesmrteľná teta. Prehliadka kráľovských apartmánov a reprezentačných priestorov.

Odchod domov, návrat v neskorých večerných hodinách.

 

Cena zájazdu 194 Eur

 

Cena zájazdu zahŕňa: autobusovú dopravu, služby sprievodcu, 2x ubytovanie v hoteli 3*, 2x raňajky, poistenie CK

V cene nie je vstupné: Škoda múzeum 140/70 Kč, Múzeum v Jablonci 120/80Kč, Prachovské skaly 100/50 Kč, obojsmerná lanovka na Skalku pod Ještědom 210 Kč, Zámok Sychrov 240/190 Kč, miestenka v prednej časti autobusu 4 Eur, cestovné poistenie, pobytová daň mestu 2x 1,70 Eur, príplatok za 1 lôžkovú izbu 25 Eur/ pobyt

 

ČÍM PREKVAPÍ LIBEREC?
Staré mesto je najkrajšia časť Liberca. Nájdeme tu krásne vily, romantické parky, rododendrony, azalky. Za povšimnutie stojí mnoho historických i cirkevných budov v centre mesta. Patrí k nim určite mestská radnica, budova sporiteľne, kaviareň Pošta, Liebiegova vila, oblastná galéria, alebo krematórium. Za návštevu stojí aj Liberecké podzemie a najstaršia botanická záhrada ČR.
Deti si zamilujú Dinopark Plaza, zábavný komplex Centrum Babylon, vedecko-zábavné centrum a planetárium IQLANDIA, ZOO všetkých kontinentov.