Pôvabný MARIAZELL, 27. júl

Pôvabný MARIAZELL, 27. júl

Zažite s nami nezabudnuteľný deň. Najdlhšou úzkorozchodnou železnicou Rakúska sa dostaneme z hlavného mesta Dolného Rakúska  – Sankt Pöltenu do malebného mestečka Mariazell v Hornom Štajersku. Pôsobivá trasa meria 84 km, má približne 20 zastávok, 19 historických viaduktov a 21 tunelov. Počas cesty sa budeme kochať malebnou alpskou krajinou.

 

Program výletu

Odchod z Prievidze v skorých ranných hodinách do Rakúska.

Cestu začneme trochu západne od Viedne, v Sankt Pöltene, jednom z najstarších miest Rakúska, kde nasadneme na zážitkový vláčik . Po kĺzaní sa malebným údolím rieky Pielach sa vlak tlačí do hôr a smeruje do prírodného parku Ötscher – Tormäuer a lyžiarskeho strediska Gemeindealpe Mitterbach. Nakoniec dorazí do Mariazellu, pútnického miesta s viac ako 800 ročnou históriou.

Mariazell ponúka svojim návštevníkom veľa možností ako tráviť čas. Okrem najznámejšej rakúskej pútnickej baziliky, ktorá ukrýva v kaplnke Milostrdenstva sošku Madony s dieťaťom, môžete navštíviť niektoré z múzeí, alebo spojiť prechádzku po centre s návštevou pernikárskeho skvostu Pirker a manufaktúry na výrobu perníkov.

Hodinová vychádzka ku kalvárii ponúkne nádherné výhľady do širokého okolia.

Priamo v centre mesta sa nachádza zastávka kabínkovej lanovky, ktorou sa môžete vyviezť do vyhľadávaného turistického strediska Mariazeller Bürgeralpe, či len tak sa túlať a nasávať atmosféru Genia loci.

Cestou nazad sa zastavíme v športovom stredisku Annaberg. Prejdeme sa po turistickom chodníku, pokocháme panorámou hôr, prípadne poletíme na 1,3 km dlhom ZipLine, na 4 lanách natiahnutých vedľa seba.

Návrat domov v neskorých večerných hodinách.

Výlet je vhodný pre všetky vekové kategórie. Nástupné miesta smer Trenčín a Bratislava.

 

Cena výletu 49 Eur

 

Cena zahŕňa dopravu zájazdovým autobusom a služby sprievodcu. 

V cene nie je lístok na Mariazellskú železnicu cca 17,50 Eur, miestenka v prednej časti autobusu 2 Eur.

ZAUJÍMAVOSTI
Mariazell je jedným z najvýznamnejších pútnických miest v Strednej Európe už od čias Habsburskej monarchie a ročne ho navštívi viac ako 1,5 milióna pútnikov.
Mariazell má najvyššie položený mestský úrad v Rakúsku (868 m n.m.).
Zastávka Mariazellskej železnice Laubenbachmühle s unikátnou stanicou zo skla a dreva je svetovým unikátom. Je to najväčšia železničná stanica sveta na počet obyvateľov (17 obyvateľov).
Vláčik má vlastný bar, kde sa podáva špecialita Dirndl-drienka, čo je drienkový strik vo fľaštičkách.
Britský denník The Guardian zaradil Mariazellbahn k 10-tim najkrajších vlakovým trasám Európy.