Orlie hniezdo, Königsee, Vysoké Taury

Orlie hniezdo, Königsee, Vysoké Taury

V nadmorskej výške 1834 metrov stojí slávna Hitlerova horská chata Orlie hniezdo (Kehlsteinhaus). Orlie hniezdo ponúka najkrajšiu nemeckú vyhliadku aj vzácnu alpskú flóru. Za dobrého počasia možno dovidieť do Salzburgu vzdialeného 30km.

Krásne čistú i divokú prírodu, impozantné hory, najkrajšie panoramatické výhľady, priezračné bystriny, nenáročnú turistiku i históriu, to všetko nájdeme počas štyroch dní v oblasti Saalachtal a na Vysokohorskej alpskej ceste. Navštívte ich spolu s  nami.

 

1. deň

Odchod v skorých ranných hodinách na hranicu Nemecka s Rakúskom do oblasti NP Berchtesgaden.  Miestny autobus nás vyvezie do skál vytesanou horskou cestou, ktorá ponúka krásne výhľady na Bavorské Alpy. Do samotnej budovy Orlieho hniezda sa vyvezieme pôvodným mosadzným výťahom. V chate je v súčasnosti obľúbená reštaurácia, obrovský mramorový krb, ktorý daroval Mussolini Hitlerovi,  aj malé múzeum.

V soľnej bani Salzbergwerk zažijeme  laserovú show, povozíme sa vláčikom a budeme sa plaviť aj osvetleným podzemným jazierkom. Nevynecháme 36 metrov dlhú šmýkačku, ktorá nás dovedie hlboko do útrob bane. (Alternatíva pri nepriaznivom počasí)

Presun do miesta ubytovania, osobné voľno, nocľah.

2. deň

Prehliadka tiesňav Vorderkaser a Seisenberg. Nenáročná turistika povedie cez krásne hory, romantické bystriny, temné rokliny a kaňony s úžasnými vodopádmi.

Almenwelt Lofer leží uprostred pôsobivých Loferských a Leogangských hôr. Na najvyšší vrch vystúpime lanovkou.
Osobné voľno – podľa chuti turistika, kúpanie v krištáľovo čistom jazere, posedenie v hostinci a pod.
Večer návšteva kúpaliska a plavárne.

3. deň

Najslávnejšia alpská cesta nás zavedie do srdca Národného parku Hohe Tauren (Vysoké Taury) k najvyššiemu vrchu Rakúska, Großglockner (3798 m n.m.) a jeho ľadovcu Pasterze. Patrí medzi cesty s najkrajšími panoramatickými výhľadmi v Európe.
Na tejto 48 km hadiacej sa ceste nájdeme odpočívadlá s programom. Múzeum ľadu, múzeum Alpskej fauny a flóry, veterány, detské ihriská, jazierka, reštaurácie, suveníry a pod.
Určite uvidíme aj nezbedných svišťov či kozorožcov vo voľnej prírode, Großglockner, ďalšie  3000 metrov vysoké alpské štíty a topiaci sa ľadovec Pasterze. Večer návrat do penziónu.

4. deň

Odchod z údolia Saalachtal do NP Berchtesgaden. Po krištáľovo čistom smaragdovom jazere Königsee sa loďou doplavíme na ostrov sv. Bartolomeja. Tu sa nachádza múzeum, kaplnka, obchodíky so suvenírmi, kaviarne aj známa rybárska reštaurácia.
Ďalšou zastávkou plavby bude Salet na južnom cípe jazera, odkiaľ sa dá prejsť až k jazeru Obersee. Počas plavby budeme očarení nie len tunajšou prírodou, no započúvame sa aj do ozvien okolitých hôr.

Na záver výletu navštívime samotné horského mestečko Berchtesgaden, ktoré je vsadené do rozprávkovo krásnej prírody. Uvidíme mestské domy a typické fresky na domoch zo 16. storočia.
Občerstvenie pred cestou domov. Návrat na Slovensko v neskorých večerných hodinách.

 

Cena zájazdu 294 Eur

 

V cene zájazdu je: Doprava zájazdovým autobusom, 3x ubytovanie v komfortnom penzióne v dedinke St. Martin, 3x kontinentálne raňajky, služby sprievodcu, vstupy do roklín, lanovka v Loferi, plaváreň a kúpalisko

V cene zájazdu nie je: pobytová daň 2 Eur/deň, cestovné poistenie, Alpská cesta 7 Eur, Orlie hniezdo 27 Eur, plavba Königsee 24,80 Eur, soľná baňa 18 Eur (ceny sa môžu zmeniť), príplatok za 1-lôžkovú izbu 140 Eur/pobyt, miestenka 6 Eur

NA ZÁVER
Národný park Berchtesgaden sa nachádza v južnom Nemecku na hranici s Rakúskom. Národný park bol založený v roku 1978 na ochranu územia Berchtesgadenských Álp. V strede tohto národného parku leží smaragdové jazero Königssee. Západne od jazera sa nachádza masív Watzmann 2651 m n.m., ktorý je tretím najvyšším horským masívom v Nemecku. Park má rozsiahlu sieť turistických chodníkov. Jednou z kultúrnych atrakcií v parku je pútnický kostol svätého Bartolomeja, ktorý leží pri jazere Königssee.
V srdci NP Vysoké Taury nás Grossglocknerská vysokohorská cesta zavedie do závratnej nadmorskej výšky 2571 metrov. Unikátne je aj to, že cesta vedie vysoko nad samotným ľadovcom. Na vlastné oči tu uvidíte vplyv globálneho oteplovania a ubúdanie ľadovca.