Nízke Tatry, Chopok a Ďumbier

Nízke Tatry, Chopok a Ďumbier

Vykročte s nami trasou, ktorá nás povedie priamo k pánovi Nízkych Tatier – Ďumbieru. Tento krásny kopec s výškou takmer 2050 metrov nad morom ponúka jedinečné výhľady a je dostupný aj pre príležitostných turistov, úplných začiatočníkov, či deti. Za dobrého počasia dovidíme na Vysoké Tatry, Chočské aj Stolické vrchy. Krásy Nízkych Tatier sú Vám na dosah!

 

Program turistiky

 

Odchod v ranných hodinách do Nízkych Tatier. 

Lanovka Krupová – Kosodrevina – Chopok nám ušetrí v nohách takmer 950 výškových metrov. Z vrcholu Chopka sa nám otvorí výhľad do Demänovskej doliny, na Liptov a famóznu panorámu hlavného hrebeňa Nízkych Tatier.

Turistika hrebeňom Nízkych Tatier na trase Chopok – Demänovské sedlo – Krúpové sedlo – Ďumbier (Po červenej značke a Ceste hrdinov SNP).  Ďalej späť na Krúpové sedlo – Rázcestie – Kološňa – Kosodrevina (po modrej značke). Táto trasa má 10 km a zaberie nám zhruba 4,5 hodín. Na trase je možné občerstviť sa v štýlovej reštaurácii Rotunda, Kosodrevina, alebo v Kamennej chate pod Chopkom.

Jednoduchšia trasa môže viesť z Ďumbieru naspäť na Chopok, prípadne môžete vyraziť z Chopku opačným smerom na Dereše a Poľanu a späť. Obe varianty majú zhruba 8 km a trvanie do 4 hodín.

Dlhšia a zároveň náročnejšia trasa vedie z Ďumbiera cez Chatu M. R. Štefánika s príchodom k Chate Trangoška (trasa 11 km a trvanie do 5 hod), alebo k chate Kosodrevina. (trasa 12,5 km a trvanie do 5,5 hod) 

Nástupné miesta: Bánovce, Nováky, Prievidza a smer Handlová, Žiar nad Hronom

 

Cena zájazdu 27 Eur

 

V cene je zahrnutá autobusová doprava a služby sprievodcu 

V cene nie je lanovka na Chopok

Koľko stojí lístok na lanovku?
Odporúčame lístky kúpiť dopredu on-line, čo je najlacnejší variant. Ďalej je možné kúpiť lístok na mieste kartou, alebo v hotovosti. Zopár eur ušetria študenti, seniori a deti. Cena lístka je asi 22/ 18 /16 Eur.