Neznáme zákutia Prahy

Neznáme zákutia Prahy

Srdce Európy, jedno z najkrajších miest sveta, architektonický sen na Vltave – to všetko je Praha. Je to tiež večná inšpirácia umelcov v tisíckach obrazov a podobenstiev. Zlatá, stovežatá pamiatka UNESCO, majestátne a ľahko tajomné mesto s neopakovateľnou atmosférou. Nazrite spolu s nami do zákutí, ktoré niekedy nepoznajú ani samotní domáci.

 

Program zájazdu

1. deň

Čakajú nás menej známe zákutia Hradčan a Malej Strany.
Strahovský kláštor s vyhliadkou, Loretánské námestie, Nový Svět, Hradčanské námestie, Nerudova ulica, Jánský vŕšok. Malý romantický ostrov Kampa ponúka prehliadku malebných domčekov a dávnu históriu. Nevynecháme ani prvky moderného umenia –  tri miminka,  Lennonovu stenu, Cikajúcich mužov v Hergetovej tehelni, Múzeum Franca Kafky.

Prejdeme oázou kľudu Malej strany – Valdštejnskú záhradu s jej palácom, fontánami, rybníkom, či sochou Herkula a najkrajšiu barokovú záhradu Prahy –  terasovú Vrtbovskú záhradu s exotickým vtáctvom.
Na záver prehliadky prejdeme slávny Karlov most.

Príjemne unavení sa pôjdeme ubytovať a posilniť spoločnou večerou. Osobné voľno, nocľah.

2.deň

Spoznáme jedno z najpamätnejších miest českého národa – Vyšehrad a baziliku svätého Petra a Pavla. Oboznámime sa s legendami a povesťami, dozvieme sa, ako sa kňažná Libuša zoznámila so svojim manželom Přemyslom a ako to bolo s kniežaťom Krokom a jeho dcérami. Krátko navštívime aj cintorín najvýznamnejších českých osobností.

Posedíme a oddýchneme si na kávičke v ” Tančiacom dome”, pokocháme sa panoramatickými výhľadmi na Prahu. Ďalšími zastávkami budú pamätník Heidrichiády v Resslově ulici a otočná hlava Franza Kafky. Po osobnom voľne na Staromestskom námestí sa vydáme na cestu domov.

 

Cena zájazdu 86 Eur

 

V cene je zahrnuté: Doprava klimatizovaným autobusom LUX, hotelové ubytovanie VŠT Volha, polpenzia, služby špičkového sprievodcu a delegáta CK, zákonné poistenie CK

V cene nie je zahrnuté vstupné: Vrtbovská záhrada 80 Kč, Vyšehrad kasematy 60 Kč, bazilika 60,-Kč , zapožičanie slúchadiel 70 Kč/dva dni

Poznámka: Zájazd je vhodný pre záujemcov, ktorí už poznajú najhlavnejšie pamiatky mesta, no radi sa do Prahy vrátia spoznať ďalšie zaujímavé miesta.

 

HODNOTENIA
Bola som v Prahe viackrát, no s doprovodom fundovaného sprievodcu je to o úplne inom zážitku. Veľké ďakujem... Drahomíra zo Šútoviec
Úplná paráda, skvelý zájazd, organizácia, super sprievodkyňa, pôjdeme s Vami aj nabudúce...Kamil a Tóno, PD
Cenovo veľmi dostupný zájazd, pritom so špičkovými službami a vtipným vodičom ako bonusom navyše....chválim veľmi....Edita, Chrenovec