Národný park Berchtesgaden, Orlie hniezdo, bavorský Versailles

Národný park Berchtesgaden, Orlie hniezdo, bavorský Versailles

Nádherná príroda bavorských Álp, čarovný Berchtesgaden, smaragdové jazerá Königsee a Obersee, nezabudnuteľný výhľad z Orlieho hniezda, bavorské more a Versailles. Vydajte sa s nami spoznávať najkrajšie miesta Nemecka a rozprávkovo krásnu prírodu z vodnej hladiny aj z vtáčej perspektívy.

 

Program 3 dni

 

1. deň

Odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách.
Ako prvé navštívime horského mestečko Berchtesgaden. Malebné historické námestie, domy zdobené vzácnymi freskami, netradičné fontány, drevené vyhliadkové mostíky, či autentické obchodíky a reštaurácie, to všetko robí mestečko kúzelným.

Druhou zastávkou bude Orlie hniezdo. V nadmorskej výške 1834 m stojí slávna Hitlerova horská chata Kehlsteinhaus, alebo Eagle´s Nest. Orlie hniezdo ponúka najkrajšiu nemeckú vyhliadku aj vzácnu alpskú flóru. Za dobrého počasia možno dovidieť do Salzburgu vzdialeného 30 km. Do samotnej budovy sa vyvezieme pôvodným mosadzným výťahom. V chate je v súčasnosti obľúbená reštaurácia, obrovský mramorový krb, ktorý daroval Mussolini Hitlerovi a  malé múzeum. Na hore Kehlstein je možné podniknúť aj nenáročnú turisticku, alebo len menšiu prechádzku.

2.deň

Prázdninové jazero Chiemsee, ktorému sa hovorí aj Bavorské more. Z prístavu v mestečku Prien am Chiemsee vyplávame loďou na ostrov Herreninsel, čiže „Mužský ostrov“. Ostrov je udržiavaný ako park, 66% ostrova tvorí les. Ostrov v roku 1873 kúpil bavorský kráľ Ľudovít II a nechal tu vybudovať prepychový zámok – Herrenchiemsee, ktorému sa hovorí aj „bavorský Versailles„. Staviteľ zámku bol veľkým obdivovateľom francúzskeho kráľa Ludvíka XIV., kráľa Slnka a tak sa zámok až nápadne podobá francúzskemu Versailles.
Po prehliadke rozprávkového zámku, ktorý obklopujú fontány a krásne francúzske záhrady, sa vydáme na plavbu k druhému najväčšiemu ostrovu  – Fraueninsel, čiže „Ženskému ostrovu“. Benediktínske sestry podľahli lákaniu tunajších prírodných krás a tak im tu bavorský vojvoda Tasillo III založil kláštor Frauenwörth.
Ostrov pozýva k prechádzke, obdivovaniu umeleckých diel, či ochutnávke údených rýb a miestneho piva.

V prístavnom meste si v čase voľna pozrieme remeselnícku štvrť, historické domčeky, farský kostol Nanebovzatia Panny Marie, či galérii v Starej radnici.

3.deň

Návrat do NP Berchtesgaden. Plavba po krištáľovo čistom smaragdovom jazere Königsee. Najskôr sa loďou doplavíme do prístavu Salet a peši prejdeme k ďalšiemu horskému jazeru Obersee so 400 m vodopádom. Cestou späť sa zastavíme na ostrove Sv. Bartolomeja. Tu sa nachádza múzeum, kaplnka, obchodíky so suvenírmi, kaviareň aj známa rybárska reštaurácia.

Na záver hravo zdoláme soľnú baňu. Prejdeme ju vláčikom, loďkou i šmýkaním po zadku. Prehliadka je vedená zábavnou aj náučnou formou s krásnymi svetelnými efektami. Návrat domov v nočných hodinách.

 

Cena zájazdu 196 Eur

 

V cene je zahrnuté: Doprava zájazdovým autobusom, 2x ubytovanie v hoteli v krásnom horskom prostredí 3*, 2x  raňajky, služby sprievodcu, poistenie CK v zmysle zákona

Cena nezahŕňa vstupné: Orlie hniezdo a soľnú baňu 31 Eur, plavbu po jazere Konigsee 17 Eur, zámok Herrenchiemsee 9 Eur, plavba na oba ostrovy 10 Eur, pobytová daň 2 Eur/ osoba/noc (Ceny vstupov sú čisto orientačné)

Maximálny počet 27 osôb.

 

HODNOTENIA
Úplná spokojnosť, bohatý program, milá a ústretová sprievodkyňa. Ďakujeme za super zájazd... (Evka Vrabcová, Prievidza).