Najkrajšie skvosty Košíc

Najkrajšie skvosty Košíc

Vyskúšajte niečo nové, neobjavené – miesto, kde sa Západ stretáva s Východom, história a ľudské osudy s prítomnosťou. Objavte fascinujúce skvosty Košíc s pohnutou históriou a opradené legendami. Dostaňte sa na miesta, kde pulzoval život od začiatkov mesta, spoznajte slávneho rodáka, patrónku mesta, miesto, kde sa vyhlásil Košický vládny program, miestny „rozhlas“, harfové divadlo a ďakovnú sochu za prežitie. Dostanete sa aj na ďalšie miesta, ktoré bežný turista nenájde.

 

Program 2 dni 

1. deň

Navštívime Spišský hrad týčiaci sa na vyvýšenine s krásnym výhľadom na malebnú východoslovenskú krajinu. Táto zachovalá zrúcanina je jednou z najväčších stredovekých pevností v Európe. Súčasťou prehliadky hradného komplexu sú najmä historické expozície Spišského múzea zamerané na bojovú techniku.

Presunieme sa do Košíc, prejdeme sa Starým mestom. Objavíme stredoveké opevnenie Košíc a žalára, palác na brehu rieky, zákutia mestského parku,  najslávnejšieho spisovateľa Košíc, víťazov známeho Košického maratónu a miesto, kde je uložený zlatý poklad! Nevynecháme najvýchodnejšiu gotickú katedrálu Európy a zároveň najväčší kostol na Slovensku Dóm Sv. Alžbety. Najkrajšie výhľady na mesto nám poskytne Dómska veža.

Park vedy – Steel Park. Počas návštevy interaktívnej výstavy sa vrátime do detských čias. Zahráme sa s vyše 50 exponátmi z oblasti optiky, biometrie, geológie, fyziky, chémie, strojárstva a ďalších. 
Osobné voľno, ubytovanie, spoločná večera, nocľah.

2. deň

Židovské Košice. Pred holokaustom boli Košice mestom s jednou z najväčších a najprominentnejších židovských komunít na území dnešného Slovenska. V roku 1930 tu žilo cez 11 500 židov. Trvalo však len necelý mesiac v roku 1944, aby takmer celú komunitu vyhladili transporty do Auschwitzu. Zanechala nám však pamiatky, ktoré dotvárajú mesto a rozprávajú svoje smutné príbehy. Svojou krásou, atmosférou a unikátnosťou vytvárajú židovské pamiatky z tejto prehliadky jedinečný zážitok.
Čaká nás rozlohou najväčšia botanická záhrada na Slovensku. Spolu sa tu nachádza takmer 4 000 rastlinných druhov, čím sa radí medzi najvýznamnejšie v strednej Európe. Vzácna je najmä zbierka zhruba 1 200 kaktusov a sukulentov, čo je údajne najväčšia zbierka kaktusov na celom území bývalého Československa. Zaujme aj expozícia nádherných orchideí, hmyzožravých rastlín, či ďalších druhov tropickej i subtropickej flóry v skleníku s plochou 1 742 m2.
Cestou domov sa zastavíme v Spišskej Sobote – bývalom  centre obuvníckeho, čižmárskeho, kožušníckeho, krajčírskeho a gombičkárskeho obchodu. Pozrieme si krásne historické centrum s gotickými, renesančnými, barokovými meštianskymi domami, Mariánskym stĺpom a rímskokatolíckym farským kostolom Svätého Juraja.

Cena zájazdu 84 Eur

 

Cena zahŕňa: dopravu zájazdovým autobusom, ubytovanie bunkového typu 2+2/ 2+1, polpenziu, služby sprievodcu, poistenie zájazdu v zmysle zákona č. 170/2018 Z.z.

Cena nezahŕňa vstupné: Spišský hrad 8 Eur, interiéry katedrály Sv. Alžbety + veža Sv. Žigmunda 3 Eur, Steelpark 3 Eur, botanická záhrada 6 Eur, kostol Sv. Juraja 2 Eur (uvedené ceny sú orientačné)

Miestenka za sedadlo v prednej časti autobusu: 3 Eur

HODNOTENIA
Košice sú naozaj krásne, splnila som si dávny sen. Príjemným spestrením bola návšteva botanickej záhrady. Andrea, Nitrianske Pravno