Muzikál The Bodyguard, 30. október

Muzikál The Bodyguard, 30. október

Čo tak urobiť si výlet do divadla? Divadlo Nová scéna uviedlo v máji 2022 premiéru dlho očakávaného svetového muzikálu The Bodyguard. Známy filmový príbeh slávnej speváčky a jej osobného strážcu dostal modernú divadelnú muzikálovú podobu v réžii Patrika Vyskočila a dramaturgii Dávid Hartla.

 

Aj keď je muzikál plný hitov Whitney Houston, nie je to jej životopisný príbeh. Divadelná verzia je oproti filmu mierne upravená a dáva priestor nielen efektným muzikálovým číslam, ale aj kvalitnej činohre. Každá z trojice herečiek prináša na javisko niečo osobité.

V muzikálnej inscenácii je šestnásť najväčších hitov Whitney Houston ako I will always love you, Run to you, Queen of the night, I wanna dance with somebody, One moment in time a ďalšie.   

Titulnú postavu speváčky Rachel Marron, ktorú si v slávnom filme zahrala Whitney Houston, stvárnia v alternácii tri herečky – Mirka Gális Partlová, Mamba Dasha Šarközyová a Lenka Machciníková. Osobného strážcu si zahrajú Pavol Plevčík a hosťujúci Ján Dobrík.

Nástupné miesta: Prievidza a smer Bratislava

 

Cena 39/32 Eur lístok do divadla – prízemie/balkón + doprava 20 Eur

 

Začiatok predstavenia je o 17 hod, trvanie 150 minút vrátane prestávky.

Viac informácii tu: https://www.novascena.sk/program

 

Člen Divadla Nová scéna Pavol Plevčík
Myslím si, že akýkoľvek pokus o porovnávanie či už mňa s Kevinom Costnerom alebo mojich hereckých kolegýň s Whitney Houston nebude dobrý prístup diváka k nám a nášmu dielu. Nielen pre ich charizmu a neopakovateľnosť, ale aj pre iný druh hereckých prostriedkov. Predsa len nám ide o divadelné spracovanie a nie filmové. A čo sa týka partneriek na javisku? Mirka Partlová je podľa mňa vo svojej životnej forme. Na javisku pôsobí veľmi uvoľnene a priam žiari. S Mambou som ešte nespolupracoval, ale poznám jej prejav a veľmi sa mi páči. Lenka Machciníková na sebe za posledné roky urobila obrovský kus práce, krásne sa vyspievala a usilovne pracuje ďalej. Každá je iná, každá svojská, každá výborná. Určite sa všetci máme na čo tešiť!