Muzikál Jánošík

Muzikál Jánošík

Do Divadla Nová scéna prichádza JÁNOŠÍK! Výnimočné muzikálové dielo o legende či mýtuse, národnom hrdinovi, i podobenstve jedného národa, nás Slovákov. Autorský tím plný zvučných mien je zárukou jedinečného a nezabudnuteľného zážitku.

 

Popis

Jánošík je statný a urastený mladý muž, známy z mnohých literárnych, výtvarných, filmových či tanečných spracovaní. Postava slovenských dejín, ktorá zanechala výraznú stopu. Viacerí si ho privlastňovali, mnohí sa za neho schovávali. Rebeli, hrdinovia, mesiáši… No kto iný, ak nie Slováci, by mali napísať pôvodné muzikálové dielo o tejto príťažlivej a nejednoznačnej postave?

Živé dialógy a múdrosť myšlienok, oslobodzujúci humor, priam magická poézia scénických obrazov, vtip a dojímavosť situácií… To všetko vytvára mohutný javiskový prúd stretov, zauzlení, konfliktov, dramatických zvratov a humorných momentov.

AUTORSKÝ TÍM: hudba – Gabo Dušík, texty piesní – Daniel Hevier, réžia – Svetozár Sprušanský
OBSADENIE: Jánošík – Dárius Koči / Patrik Vyskočil, Anička – Miroslava Drínová / Lenka Machciníková, Kňaz – Marcel Ochránek, grófka Chardonová – Mirka Gális Partlová / Andrea Somorovská a ďalší.

Veľkolepá muzikálová freska, obrazy života a skutkov jedného hrdinu. Toho, ktorý v nás tak veľa zanechal, ktorý pre nás dodnes tak veľa znamená.

Odchod z Prievidze o 13.30 hod, ďalšie nástupné miesta smer Bratislava.

 

Cena: lístok do divadla 33/25 Eur, (prízemie/balkón), doprava 23 Eur

 

Zľavy na vstupnom: ZŤP + ZŤPS 40%, seniori od 62 rokov 30%, ISIC/ITIC 30% (iba na balkón)
Rezervované sedadlá: prízemie IX. a X. rad, balkón III. rad

Začiatok predstavenia je o 17 hod, trvanie 190 minút vrátane prestávky. Vhodné pre deti od 12 rokov.

Viac informácii nájdete tu: https://www.novascena.sk/program

 

DIVADLO NOVÁ SCÉNA
je už viac ako 70 rokov súčasťou profesionálneho divadelného umenia na Slovensku.
Za desaťročia svojej existencie uviedlo stovky úspešných inscenácií, operiet, muzikálov, činohier i detských predstavení, ktoré videli desaťtisíce divákov. Na jeho doskách stáli veľké hviezdy slovenského hudobného divadla. Dirigentskú paličku držali v rukách vynikajúci dirigenti. Legendárni režiséri, renomovaní scénickí a kostýmoví výtvarníci, ako aj choreografi zanechali po sebe nezabudnuteľné tituly, ktoré už mnohokrát ocenili aj diváci v zahraničí.
V súčasnosti Divadlo Nová scéna vytvára podmienky pre vznik a realizáciu pôvodných slovenských muzikálov. S úspechom však uvádza i svetoznáme muzikály. Divadlo spolupracuje s množstvom špičkových domácich aj zahraničných súčasných tvorcov .
Premiéra Jánošíka bola 16. a 17. septembra 2021.