Muránska planina, Košice, Tokaj, 12. – 14. september

Muránska planina, Košice, Tokaj, 12. – 14. september

Divoká horská krajina, kaňony, skalné veže a skalné okná, krasové pramene, jaskyne a priepasti, na vysokom brale stojaci a legendami opradený hrad, či sysľovisko Biele vody. Spoznajte Národný park Muránska planina.
Mesto opradené legendami, mesto s pohnutou históriou, fascinujúce pamiatky a historické budovy, to sú krásne Košice. Zoznámte sa s nimi.
Miesto zrodu kráľovského moku, historické tufové pivnice, sudy plné vína, malebné dedinky. Ochutnajte vinohradnícku oblasť Tokaj.

 

Program zájazdu 3 dni

1. deň

Národný park Muránska planina. Srdce Muránskej planiny tvoria najmä očarujúce doliny, akou je i Hrdzavá dolina. Pri potulkách dolinou budeme obdivovať krásne výtvory prírody – obrovské balvany, strmé vápencové bralá obrastené ihličnanmi, či zaujímavé krasové formy ako jaskyne, skalný most, skalné okná, veže a ihly.

Alternatíva
Prechádzka k Syslej lúke, kde je možnosť vidieť sysľa vo voľnej prírode z bezprostrednej blízkosti, čo je pri prirodzenej plachosti týchto hlodavcov výnimočný zážitok.

Dobšinská ľadová jaskyňa, klenot svetového dedičstva, patrí svojou dĺžkou a hĺbkou k najväčším ľadovým jaskyniam v Európe. Nikde mimo alpskej oblasti sa v Európe nenachádza toľko ľadu s hrúbkou miestami väčšou ako 25 m. Vďaka svojmu významu a unikátnej výzdobe bola zaradená do Zoznamu UNESCO.
Presun do Košíc, ubytovanie, večera, nocľah.

2. deň

Košice – prechádzka Starým mestom. Objavíme stredoveké opevnenie Košíc a žalára, palác na brehu rieky, zákutia mestského parku,  najslávnejšieho spisovateľa Košíc, víťazov známeho Košického maratónu a miesto, kde je uložený zlatý poklad! Nevynecháme najvýchodnejšiu gotickú katedrálu Európy a zároveň najväčší kostol na Slovensku Dóm Sv. Alžbety. Najkrajšie výhľady na mesto nám poskytne Dómska veža.

Park vedy – Steel Park, návšteva interaktívnej výstavy. 

Vinohradnícka oblasť Tokaj. Spoznáme jedinečný kút Slovenska, ktoré svojou tvrdou a svedomitou prácou tvoria aj pestovatelia, výrobcovia vín a miestni obyvatelia. Príjemné posedenie pri vínku.
Návrat do Košíc, večera, nocľah.

3. deň

Rozlohou najväčšia botanická záhrada na Slovensku sa nachádza v Košiciach. Spolu sa tu nachádza takmer 4 000 rastlinných druhov, čím sa radí medzi najvýznamnejšie v strednej Európe. Vzácna je najmä zbierka zhruba 1 200 kaktusov a sukulentov, čo je údajne najväčšia zbierka kaktusov na celom území bývalého Československa. Zaujme aj expozícia nádherných orchideí, hmyzožravých rastlín, či ďalších druhov tropickej i subtropickej flóry v skleníku s plochou 1 742 m2.

Návrat domov v podvečerných hodinách.

 

Cena zájazdu 128 Eur

 

Cena zahŕňa: dopravu zájazdovým autobusom, 2x ubytovanie bunkového typu 2+2/ 2+1, 2x polpenzia, služby sprievodcu, poistenie zájazdu v zmysle zákona č. 170/2018 Z.z.

Cena nezahŕňa vstupné: Dobšinská ľadová jaskyňa 8 Eur, interiéry katedrály Sv. Alžbety + veža Sv. Žigmunda 3 Eur, Steelpark 3 Eur, botanická záhrada 6 Eur, ochutnávka vína Tokaj 10 Eur/8 vzoriek + záhryz  (uvedené ceny sú orientačné)

Nástupné miesta: Bánovce, Nováky, Prievidza. Miestenka za sedadlo v prednej časti autobusu: 4 Eur

HODNOTENIA
bez hodnotení