Mestá na Dunaji, Bratislava – Viedeň

Mestá na Dunaji, Bratislava – Viedeň

Vydajte sa na cestu po stopách kráľov a kráľovien, ktorí boli korunovaní v Bratislave takmer tri storočia, a objavte, za čím prichádzajú turisti z celého sveta do najnavštevovanejšej turistickej destinácie Slovenska. Ktorých slávnych Viedenčanov by ste mali poznať? Určite Máriu Teréziu, Cisára Františka Jozefa, cisárovnú Alžbetu, W.A. Mozarta, Johanna Straussa, Gustáva Klimta, Otta Wagnera, a mnoho ďalších. Na prechádzke cisárskym mestom spoznáme TOP pamiatky Vnútorného mesta. Nájdeme tu všetko pokope. Históriu, architektúru, tradície, kultúru, umenie, jedlo, pitie, nakupovanie i svet živočíšnej ríše.

 

Program

 

1. deň

Prehliadka pamiatok mesta so sprievodcom: Vajanské nábrežie – Národná galéria, Reduta, Hviezdoslavovo námestie, Dóm sv. Martina, HRAD a baroková záhrada, keltské oppidum, Židovská štvrť, Michalská brána, Primaciálny palác, Stará radnica, Hlavné námestie s atrakciami mesta: (Maximiliánova fontána, napoleonský vojak, Schöne Náci), Čumil, SND

Osobné voľno: podľa vlastného výberu – prírodovedecké múzeum, nákupné centrum Eurovea, cez Sad Janka Kráľa NC Aupark, prechádzka po nábreží do štvrte milionárov „River park“.
Presun k hradu Devín, zrúcanina na mohutnom brale, 10km od Bratislavy , krásna príroda na sútoku Dunaja a Moravy. Návšteva hradu. Ubytovanie v hoteli, osobné voľno, nocľah.

2. deň

Po raňajkách odchod do prístavu, zážitková plavba z Bratislavy do Viedne cca 1h 45min.

Prechádzka stredovekou Viedňou – od Dunaja do centra mesta. Najstarší kostol Viedne – Kostol sv. Ruprechta, Orloj Ankeruhr na námestí Hoher Markt, symbol Viedne a jeden z najkrajších gotických kostolov sveta – Katedrála sv. Štefana (z tohto miesta je najkrajší výhľad na Viedeň, keďže sa jedná o najvyšší kostol v Rakúsku), populárna nákupná ulica Graben, barokový kostol sv. Petra – patrí k najkrajším kostolom vo Viedni, Michalská brána, námestie „Michaelerplatz“, cisársky Hofburg, múzeá na Maria-Theresien-Platz.

Dom mora. „Haus des Meeres“ je spoločný domov pre viac ako 10 000 zvierat zo všetkých kútov sveta. V časti Tropical House uvidíte poletujúce vtáky a pobehujúce opice. Ďalej tu nájdeme žraloky, krokodíly, hady, korytnačky a množstvo iných zvierat. Môžeme tu nakŕmiť žralokov, pirane a niektoré plazy. Veľké akvárium s objemom viac ako 100 000 litrov slanej vody je jedným z najväčších slaných akvárií v Európe.

Schönbrunn patrí k tým miestam, ktoré by mal vidieť každý návštevník Viedne. Nachádza sa tu napríklad letná rezidencia Habsburgovcov – Schloss Schönbrunn, ktorá zaujme svojou impozantnosťou. Okrem neho tu nájdeme rozsiahle záhrady s množstvom sôch, fontán, kvetov a stromov. Nádherný pohľad na zámocký park ponúka stavba Gloriette. Zaujímavé je tiež bludisko – Labyrint, či krásna Viedenská ZOO.

Odchod domov podvečer.

 

Cena zájazdu 77 Eur

 

V cene je zahrnutá: autobusová doprava, 1x ubytovanie v dvojlôžkových izbách s príslušenstvom, 1x raňajky, prehliadky podľa programu bez vstupov, služby prievodcu, povinné zmluvné poistenie zájazdu v zmysle zákona.

V cene nie je: Vstupné Dom morí: 8,60Eur dieťa do 15r., 14,10Eur nad 15r. Výťah do Severnej veže Stephansdomu: 2,50Eur deti do 14r, 6,-Eur nad 15r.

 

HODNOTENIA
Som príjemne prekvapená z Bratislavy. Naberá pomaly ten správny smer moderného mesta. Všetci mi hovorili, že tu nie je čo pozerať, ale opak je pravdou. Na návštevu nášho hlavného mesta je jeden deň málo. Určite sa vrátim a pozriem si Danubianu a ďalšie atraktívne miesta, ktoré sme nestihli vidieť... Marcela, Nováky
Vo Viedni sme už boli viackrát, no so sprievodcom je to zas o niečom inom. Ďakujeme profesionálke Petre. Vidno, že vo Viedni žije už dlhšie. Jej výklad je veľmi pútavý a pestrý.. veľa sme si odniesli.
Ivan a Jarka, Prievidza