Mengusovská dolina – Popradské pleso, 19. jún

Mengusovská dolina – Popradské pleso, 19. jún

Nenáročná turistika vo Vysokých Tatrách na Popradské pleso poteší hlavne tých, čo si netrúfnu na vysoké tatranské štíty, no radi strávia aktívny deň v našich veľhorách. Vychutnajú si pritom krásne výhľady na prírodu, jazerá a okolité kopce. Túra vedie z veľkej časti Tatranskou magistrálou.
Pleso je pomenované podľa rieky Poprad, ktorá ním preteká. Rozloha plesa je takmer 7 ha, jeho okolie lemuje turistický chodník. Hĺbka plesa je 17 metrov.

 

Program turistiky

Odchod do Tatier v skorých ranných hodinách.
Od Hotela Patria pri Štrbskom plese sa vydáme po červenej turistickej značke Tatranskou magistrálou. Prejdeme potok Mlynica a miernym stúpaním lesným porastom prídeme k rázcestiu Trigan 1481 m n. m. Pokračujeme ďalej po červenej značke a prídeme až k Popradskému plesu. Na tatranské pomery je túra k Popradskému plesu prechádzkou. Na brehu jazera sa občerstvíme na Chate pri Popradskom plese. Chata s celoročnou prevádzkou patrí k najnavštevovanejším v Tatrách. Na brehu plesa stojí aj Majláthova chata vybudovaná na konci 19. storočia. Obe chaty poskytujú krásne výhľady na pleso a okolité štíty.
Cestu späť si spestríme krátkou zachádzkou po žltej značke k Symbolickému cintorínu – 1525 m n. m. Pietne miesto v limbovom háji smutne pripomína tragické obete hôr. Na návrat k Štrbskému plesu použijeme pre zmenu zelenú trasu, ktorá je vhodná hlavne v zimnom období. Kto má rýchlejšie nohy, môže zvoliť alternatívu po modrej značke, cez zastávku Tatranskej železnice Popradské Pleso a následne po asfaltke príde na zastávku Štrbské Pleso.
Osobné voľno na Štrbskom Plese. Jazero, suveníry, kaviarne.
Odchod domov, návrat vo večerných hodinách

Túra je vhodné pre deti od 6-7 rokov, vyžaduje sa primeraná kondícia a turistická obuv. Vhodné sú aj turistické palice.

Cena zájazdu 21 Eur, deti do 15 rokov 18 Eur

 

Cena zahŕňa: Autobusovú dopravu, služby sprievodcu, poistenie zájazdu v zmysle zákona 170/2018 Z.z.

Nástupné miesta Nováky, Prievidza, Nitrianske Pravno

HODNOTENIA
Krásna tatranská príroda spojená s pohodovou turistikou. Stihli sme obehnúť aj Štrbské pleso. 😉 Valika a Filip Prievidza