Medvedia roklina, najkrajšia tiesňava Rakúska

Medvedia roklina, najkrajšia tiesňava Rakúska

Máte dobrodružnú povahu? Máte plné zuby mesta a chcete sa nadýchnuť čerstvého vzduchu z plných pľúc? Zažite nezvyčajný výlet za krásami Štajerska. Zdoláme jednu z najkrajších vodných roklín Rakúska, osviežime sa vodou divokých vodopádov, budeme loziť po mostoch, rebríkoch i lávkach a  kochať sa krásnou prírodou.
Medvedia roklina dostala svoj názov vďaka skalným medveďom, ktoré tu kedysi žili. Tento nádherný prírodný výtvor bol vďaka jedinečným prírodným pokladom v roku 1978 vyhlásený za chránenú prírodnú pamiatku. Z botanického a zoologického hľadiska je roklina útočiskom pre mnohé rastliny a zvieratá.

 

Program zájazdu

 

1. deň

Odchod z Prievidze v skorých ranných hodinách.
Príchod na vlakovú stanicu Mürzzuschlag. Jazda Semmeringskou železnicou – prvou horskou železnicou na svete. Trať vedie pôsobivou scenériou tvorenou útesmi, zalesnenými kopcami a malebným prostredím. Prekonáme 15 tunelov, 16 viaduktov a vyše 100 menších a väčších mostov. Na svoju dobu bola železnica neuveriteľný technický zázrak, ktorý si vyžiadal niekoľko rokov práce 20 000 robotníkov. Železnička bola zapísaná v roku 1998 na zoznam svetového dedičstva UNESCO.
Jazda vláčikom bude končiť v kúpeľnom mestečku Spital am Semmering. Osobné voľno, prechádzky po okolí, nenáročná prechádzka na vyhliadku na najatraktívnejšie úseky železnice.
Ubytovanie, nocľah.

2.deň

Po raňajkách presun do Mixnitzu.
Túra Medveďou roklinou. Turistika neskrotnými vodopádmi a drsnými skalami je pôsobivým zážitkom pre každého turistu. Výlet je bezpečný a trasa vedie aj popri malej krčmičke U dobrého pastiera, ktorá sa nachádza v nadmorskej výške 1209 m.n.m. V origináli sa tento hostinec volá Zum guten Hirten.
Roklinou vedie 49 drevených rebríkov, 115 drevených premostení a lávok s celkovým počtom neuveriteľných 2900 stupienkov. Budeme sa kochať vodou, machmi, kameňmi či vápencovými skalami, užívať si hukot vodopádu, zabudneme na starosti každodenného života. Čím viac sa vzdialime od začiatku trasy, tým zaujímavejšie vodné divadlo uvidíme. Každý rebrík poskytuje nové krásne pohľady, naberá na strmosti a vodopády na kaskádovitosti. Na konci zostúpime k jazeru Teichalm, kde si oddýchneme a vychutnáte si kľud a čaro prírody. Odchod autobusom, návrat domov v neskorých večerných hodinách.

Výlet je vhodný pre deti od 8 rokov. Vyžaduje sa dobrý zdravotný stav, vybavenie pre turistiku, primeraná fyzická kondícia. Časová náročnosť 4,5 – 5 hod, prevýšenie 570m, dĺžka okruhu 11 km. Nie je vhodné pre osoby trpiace strachom z výšok.

 

Cena zájazdu 119 Eur

 

V cene je zahrnuté: doprava zájazdovým autobusom, ubytovanie v hoteli, raňajky, služby sprievodcu, poistenie zájazdu v zmysle zákona č. 170/2018 Z.z.

Cena nezahŕňa miestenku v autobuse 4 Eur, pobytovú daň 2 Eur. Vstupné orientačne: tiesňava 4 Eur, jazda železničkou 12 Eur

 

HODNOTENIA
bez hodnotení...