Margitin ostrov a novinky Budapešti

Margitin ostrov a novinky Budapešti

Začiatkom tohto roku otvorili v Budapešti futuristický dom maďarskej hudby, stavbu, na ktorú sa sústredila pozornosť celého sveta. Ide o mix koncertnej sály, galérie a vonkajšieho priestoru z dielne slávneho japonského architekta Sou Fujimoto.  Vyrástol priamo v samotnom Mestskom parku „Városliget“ tak, aby nerušene zapadol do okolitého prostredia. Novinkou je aj červeno-biely teplovzdušný balón, ktorý ponúka skvelý výhľad nie len na Mestský park, ale aj celé mesto.

 

Program zájazdu

 

Príchod do Budapešti, Margitin ostrov. Vyhliadkový vláčik nás prevezie celým ostrovom až ku spievajúcej fontáne. Uvidíme ruiny dominikánskeho kláštora, pokocháme sa v ružovej a japonskej záhrade, potešíme v mini ZOO, kde sa starajú prevažne o zranené voľne žijúce zvieratká.

Námestie Hrdinov. „Hősök tere“ je jedno z najvýznamnejších budapeštianskych námestí. Spolu s Andrássy triedou a Budínskym hradom je súčasťou Svetového dedičstva UNESCO. Presun k zámku Vajdahunyad. 

Mestský park – Városliget a jeho atrakcie. Novinka zavedená tento rok 1. mája, Balónová vyhliadka – Balloon Fly. Nachádza sa na kopci Mimosa a ponúka výhľad na hlavné mesto z výšky až 150 metrov. Ďalšou novou pýchou Budapešti je Dom maďarskej hudby- House od Hungarian Music, ktorý poteší a nadchne všetkých priaznivcov nadčasového moderného umenia.

Mestský park a blízke okolie ponúka zábavu pre každého. Sú tu známe Széchényiho kúpele, krásna ZOO a botanická záhrada, Múzeum krásnych umení a Sieň umení. Dve zastávky metrom nájdeme Dom teroru. Povoziť v parku sa môžete v golfových autíčkach. Výber podľa vlastného gusta – osobné voľno.

Nástupné miesta Bánovce, Nováky, Prievidza, Handlová

 

Cena zájazdu 35 Eur

 

V cene je zahrnutá doprava zájazdovým autobusom, služby špičkového sprievodcu

V cene nie je miestenka v prednej časti autobusu 3 Eur, vstupné – ceny orientačne: vláčik na ostrove 1500 Ft,  BolloonFly 7000/ 5000Ft, ZOO 3300/2200 Ft, House of Hungarian Music 2800/1400 Ft

 

ZAUJÍMAVOSTI
Cieľom návrhu japonského architekta Sou Fujimota bolo vytvorenie výnimočnej stavby. House of Hungarian Music získal prestížne medzinárodné ocenenie, realitný Oscar.
Podobná atrakcia ako vyhliadkový balón bude fungovať vo viacerých zahraničných destináciach, ako je Disneyland Paris, safari Park v San Diegu, Angkor Wat v Kambodži, no v strednej Európe je jediná práve v Mestskom parku v Budapešti.
Balloon Lookout je pozemná vzducholoď naplnená héliom, ktorá neopustí svoj pristávací a vzletový kopec Mimosa Hill. Balón dosiahne svoju maximálnu výšku 150 metrov asi za 5 minút. Na palube môže okrem pilota odviezť až 30 pasažierov.