Macocha a obuvnícke múzeum Princíp Baťa

Macocha a obuvnícke múzeum Princíp Baťa

Prírodnou raritou Moravského krasu je Punkevná jaskyňa s priepasťou Macocha. Jaskyňa patrí k najdlhšiemu jaskynnému systému v Českej republike, Macocha je s hĺbkou 138 m najväčšia priepasť v Čechách. Počas prehliadky budeme obdivovať nádhernú kvapľovú výzdobu a zažijeme aj vzrušujúcu plavbu temno-zelenými vodami podzemnej riečky Punkvy.

 

Program zájazdu

 

Odchod na Moravu v ranných hodinách.

Návšteva obuvníckeho múzea „Princíp Baťa“ v Zlíne. Milovníci topánok, umenia, kultúry, či vzdelanosti ocenia expozíciu „Dnes fantázia, zajtra skutočnosť“, ktorá predstavuje históriu firmy Baťa. Nadšenci sa dostanú aj do pojazdnej kancelárie J. A. Baťu,  Mrakodrap 21

Presun do Blanska k Punkevnej jaskyni. Suchá prehliadka majestátnej jaskyne začína priestormi Predného dómu. Nasleduje Sifónova chodba, Hlinené siene, Stredný dóm, Krystalová chodba, Zadný dóm a  končí na dne Macochy, kde budeme obdivovať Horné a Dolné jazierko. Prehliadka pokračuje Vodnou cestou – plavbou na loďkách po podzemnej Punkve, ktorá kedysi vyhĺbila tieto turisticky vďačné priestory. 

V priepasti Macocha dodnes našlo smrť okolo 60 samovrahov a neopatrných nešťastníkov, medzi nimi aj legendárna zlá macocha, podľa ktorej je priepasť pomenovaná.

 

Cena zájazdu 32 Eur 

 

V cene je zahrnutá doprava zájazdovým autobusom, služby sprievodcu

V cene zájazdu nie je zahrnuté vstupné, plné/znížené/deti: jaskyňa 320/270/160 Kč, lanovka k jaskyni obojsmerne 140/140/100 Kč, Baťa múzeum 130 Kč, budova 21 – tka 50 Kč, miestenka v prednej časti autobusu 3 Eur

Nástupné miesta: PD, Nováky a smer BN, TN

O DVADSAŤJEDNOTKE
Budova správy číslo 21 Baťových závodov, dokončená v roku 1938 podľa projektu V. Karfíka, bola jednou z prvých výškových stavieb v Európe. Raritou, ktorú na inom mieste ČR a SR nenájdete, je výťah a zároveň kancelária šéfa firmy Baťa s rozmermi 6 x 6 m s umývadlom a klimatizáciou.
Stavba je malým technologickým zázrakom a dokladom progresivity Baťu v Zlíne. Samozrejmosťou je potrubná pošta, či podlahové zásuvky elektrického prúdu a telefónu. Skelet budovy postavilo 40 robotníkov za 160 dní.
Sedemnásťposchodová budova má výšku 77,5 metra. Každé poschodie bolo veľkopriestorovou kanceláriou pre 200 zamestnancov.