Lyžovačka v Dolomitoch

Lyžovačka v Dolomitoch

Južné Tirolsko je známe ako slnečný región Álp, kde si na svoje prídu lyžiari aj snowboardisti. Ponúka dokonale strmé svahy, známe trate svetového pohára, či skutočne štedré svahy na prašan. Nájdeme tu príjemnú alpskú atmosféru, charakteristické skalnaté útvary, nádherné scenérie, tradičné horské chatky a k tomu si užijeme extra dávku slnečných lúčov! V Taliansku si vychutnáme jedinečné spojenie kulinárskych špecialít a prvotriedneho športového vyžitia! Víno, gelato, cappuchino, pizza. Vítajte v “Bella Italia” a užívajte si s nami aspoň pár dní „Dolce Vita“!

 

Program zájazdu

1. deň

Odchod vo večerných hodinách do Talianska, nočný presun cez Rakúsko, krátke bezpečnostné prestávky po ceste. 

2. deň

Ski resort Jochgrimm – Passo Lavaze/ Oclini. Lyžiarske stredisko má k dispozícií 80 km trás pre bežecké lyžovanie (vo výške 1800 m). Lesné cesty sú vhodné pre bežecké lyžovanie, nordic walking alebo snežnice. Výborné snehové podmienky garantuje moderný systém zasnežovania. Tiež je tu možnosť zjazdového lyžovania na zjazdovkách o dĺžke 7km – čierna, červená a modrá, 4 lanovky. Vhodné aj pre začiatočníkov. 

3.deň

Lyžovanie Val di Fassa/ Carezza. Areál patrí k popredným ski strediskám v Dolomitoch, nachádza sa v ich centre.  Stredisko ponúka beh na lyžiach, zjazdové lyžovanie, turistiku na snežniciach, snowpark, požičovne, lyžiarsku školu i škôlku, 40km zjazdoviek všetkých náročností, 16 lanoviek. Hlboko zasnežené lesy a cesty okolo masívu Latemar a Rosengarten poskytujú priestor a kľud, ktorý si užijete v nedotknutej prírode. 

4.deň

Lyžovanie Val di Fiemme/ Obereggen. Celodenná návšteva lyžiarskeho strediska Ski Center Latemar. Skladá sa z areálov Obereggen, Pampeago a Predazzo. Jednotlivé časti sú perfektne prepojené spojovacími lanovkami. Celý komplex disponuje 18 modernými lyžiarskymi vlekmi. Tunajšie lyžiarske terény ponúkajú 48 km zjazdoviek, z ktorých najväčšie percento tvoria trate červené, stredne náročné (59%). Na svoje si tu však prídu aj skúsení lyžiari na viac ako 20% tratí čiernych. V časti Obereggen sa nachádza moderný snowpark s U-rampou. Snehové podmienky sú skvelé, ich kvalitu ešte podporuje technické zasnežovanie, ktoré pokrýva celý areál.

5.deň

Lyžovanie Arabba – Marmolada, 62km tratí a 32 lanoviek. Jedinečná a slovami neopísateľná Marmolada, skutočná čerešnička na „ľadovej torte“, ktorú by si nemal nechať ujsť žiaden priaznivec zjazdového lyžovania. Jedna z absolútnych špičiek medzi lyžiarskou ponukou nielen celého Talianska, je dokonale prepojená „na lyžiach“  s Arabbou a cez Sella Rondu následne previazaná na susedné strediská Val di Fassa, Val Gardena a Alta Badia.

Silvestrovský večer, večera formou bohatých bufetových stolov, fľaša sektu pre 2 osoby.

6.deň

Oddych, alebo lyžovanie Ski resort Jochgrimm.

Odchod z Talianska okolo obeda, návrat domov v nočných hodinách.

Poznámka: CK sa vyhradzuje právo na zmenu poradia navštívených stredísk podľa aktuálneho počasia!

 

Cena zájazdu 489 Eur

 

Cena zahŕňa: dopravu zájazdovým autobusom, 4x hotelové ubytovanie 3* priamo v lyžiarskom stredisku Jochgrimm Passo Oclini, 4x polpenzia, silvestrovská večera, zákonné poistenie CK, služby delegáta CK. Dieťa 2 – 11,99r  369 Eur, dieťa 12 – 17,99r  439 Eur (Dieťa má nárok na zľavu ak je v spoločnej izbe s dvomi dospelými osobami.)

V cene zájazdu nie je zahrnuté: skipasy orientačne 170 – 250 Eur/dospelá osoba/pobyt (Cena závisí od toho, či navštívite všetky strediská v programe, alebo budete kombinovať viac so strediskom v mieste ubytovania Jochgrimm), cestovné poistenie a poistenie storna zájazdu, miestenka 10 Eur, príplatok 1-lôžková izba 120 Eur/pobyt, príplatok za dvojsedadlo 85 Eur  

 

HODNOTENIE
Taliansko nikdy nesklame. 100% upravené a bezpečné svahy zlákajú na lyže každého. Vždy sa sem veľmi teším. Carezza má pre mňa kúzlo navyše. Rozlohou veľké, no svojou atmosférou komorné a veľmi priateľské stredisko sa zapáči každému.