Londýn, Brusel, Amsterdam

Londýn, Brusel, Amsterdam

Skvelý poznávací zájazd do Londýna spojený s návštevou Bruselu a Amsterdamu. Skúsený sprievodca s bohatými skúsenosťami, kvalitný zájazdový autobus, spoľahliví vodiči, slušné ubytovanie a zvýhodnená cena pre študentov. Navyše ušetríte čas i peniaze vďaka vopred rezervovaným vstupom a skupinovým zľavám.

 

Program 8 dní

1.deň.

Odchod v popoludňajších hodinách. Cesta zo Slovenska cez Čechy a Nemecko s krátkymi bezpečnostnými prestávkami.

2.deň.

V ranných hodinách príchod do Luxemburska – krátka prehliadka mesta Luxemburg. Pokračovanie cesty cez Belgicko. Prehliadka mesta Brusel: Kráľovský palác, Bruselský park, katedrála, Múzeum mincí, Grand Place s radnicou a cechovými domami, Pis Manneken – symbol mesta. Osobné voľno. V neskorých večerných hodinách cesta busom do prístavu v Calais.

3.deň.

V skorých ranných hodinách plavba trajektom do prístavu Dover v Anglicku. Príchod do Londýna v dopoludňajších hodinách. Prehliadka mesta: Greenwich – nultý poludník, otvárací most Tower Bridge, hrad Tower, múzeum voskových figurín Madam Tussaud´s, Regent´s Park, Baker Street. V podvečerných hodinách ubytovanie. Osobné voľno. Nocľah.

4.deň.

Po raňajkách celodenná prehliadka mesta: Westminsterská katedrála, výmena stráží pred Buckinghamským palácom a návšteva múzeí v štvrti Kensington: Natural History Museum, Science Museum, Geological Musem, Albert a Victoria Museum. Osobné voľno. Nocľah.

5.deň.

Po raňajkách celodenná prehliadka mesta: loď Golden Hind piráta F. Draka, Shakespearovo divadlo Globe, katedrála St. Paul´s, obchody na Oxford Street, Hyde Park. Osobné voľno. Nocľah.

6.deň.

Po raňajkách celodenná prehliadka Londýna: National Gallery, Trafalgar Square, ulica ministerstiev Whitehall, Westminster Abbey, brit. parlament Houses of Parliament s vežou Big Ben, obrie koleso London Eye, Sherlock Holmes Pub, Leicester Square, štvrť zábavy Soho, Piccadilly Circus. Vo večerných hodinách odchod z Londýna na trajekt do Doveru. Polnočný trajekt.

7.deň.

Cesta cez Francúzsko, Belgicko do Holandska. V ranných hodinách príchod do Amsterdamu. Prehliadka mesta: Námorné múzeum, námestie Dam, radnica, plávajúci kvetinový trh, Rijksmuseum, Rembrandtov dom, Židovská štvrť. Osobné voľno. Večer odchod z Amsterdamu. Cesta cez Holandsko a Nemecko.

8.deň.

Pokračovanie v ceste cez Nemecko, Česko na Slovensko. Príchod v popoludňajších hodinách.

 

Orientačná cena zájazdu 295 Eur

 

Cena zahŕňa:dopravu zájazdovým autobusom, trajekt do/z Anglicka, služby skúseného sprievodcu, 3 x ubytovanie s raňajkami, zákonné poistenie CK, prehliadku pamiatok bez vstupov

V cene zájazdu nie je zahrnuté: cestovné poistenie a poistenie storna zájazdu

HODNOTENIA
Ďakujeme našej sprievodkyni Olinke za krásne zážitky a profesionálny i ľudský prístup, ... Tamara a Ester