Ľadový dóm na Hrebienku, 11. február

Ľadový dóm na Hrebienku, 11. február

Tatranský ľadový dóm vyrástol na Hrebienku už desiatu sezónu. Jubilejný ročník najnavštevovanejšej tatranskej zimnej atrakcie nesie podobu unikátnej sakrálnej stavby – Baziliky Božieho hrobu v Jeruzaleme. Novinkou je možnosť vstúpiť pomedzi ľadové múry a obdivovať tak precízne detaily stavby z každého uhla.

Hlavným staviteľom je aj tento rok talentovaný umelec Adam Bakoš. Na majstrovskom diele sa podieľalo 22 sochárov a rezbárov z Česka, Slovenska a Nemecka, ktorí vdýchli život 225 tonám ľadu. Chrám je umiestnený v kupole o priemere 25 m, najvyšší bod stavby dosahuje výšku až 10,5 m.

Prežite s nami krásny zimný čas v Tatrách a odneste si domov nezabudnuteľný zážitok.

 

Program 

 

Odchod do Starého Smokovca v ranných hodinách.

Nenáročný, asi 45 minútový výstup zo Smokovca na Hrebienok. Kto chce, môže sa vyviezť pozemnou lanovkou. 

Prehliadka Ľadového dómu.
Priblížime sa umeniu ľadového rezbárstva a budeme obdivovať kráľovstvo ľadu. Ako inšpirácie slúžia rezbárom vždy svetoznáme stavby. Tento rok je to Bazilika Božieho hrobu nachádzajúca sa vo vnútri hradieb Starého mesta v Jeruzaleme. Bazilika je dôležitým pútnickým miestom kresťanov už od 4. storočia, kedy Svätá Helena objavila Boží hrob a cisár Konštantín Veľký pri ňom dal vybudovať kostol.   

Prechádzka v Starom Smokovci, alebo turistika k Bilíkovej chate, (7 min. z Hrebienka), Rainerovej útulni, či vodopádom Studeného potoka. (30 min. z Hrebienka). Zažijete tu nezameniteľné čaro skalných stien pokrytých ľadom, cencúľmi a koryto potoka prekryté snehom.

V prípade dobrých snehových podmienok si požičiame sane a spustíme sa na nich z Hrebienka dole do Smokovca.

Štrbské Pleso – jazero, krátka návšteva atraktívnej lokality Vysokých Tatier.

Návrat domov vo večerných hodinách.

Nástupné miesta Nováky, Prievidza a smer Nitrianske Pravno

 

Cena zájazdu 30 Eur

 

Cena zahŕňa: dopravu zájazdovým autobusom, služby sprievodcu

Cena nezahŕňa: miestenku v prednej časti autobusu 3 Eur, lístok na lanovku.
Lístky na lanovku si kúpite v pokladni v Starom Smokovci, alebo online na gopass.travel. Vstup do Ľadového dómu nie je spoplatnený.

NA ZÁVER
Ak milujete turistiku, nemusíte sa jej vzdať ani počas zimných mesiacov. Stále sa môžete túlať po označených chodníkoch a navyše si vychutnať fascinujúci biely svet a ľadovú krásu. Nezabúdajte však na kvalitnú obuv a výstroj.